Podejrzani o zabójstwo siedzą w areszcie

antyterrorysci

antyterrorysciWałbrzyscy policjanci 22 maja bieżącego roku otrzymali zgłoszenie, z którego wynikało, że na jednej z ulic w Wałbrzychu znalezione zostały zwłoki mężczyzny. Na miejsce natychmiast przybyła policja wraz z prokuratorem i biegłym sądowym.


Wałbrzyscy policjanci 22 maja bieżącego roku otrzymali zgłoszenie, z którego wynikało, że na jednej z ulic w Wałbrzychu znalezione zostały zwłoki mężczyzny. Na miejsce natychmiast przybyła policja wraz z prokuratorem i biegłym sądowym.wiezienie1

Przeprowadzono szczegółowe oględziny. Na ciele zmarłego nie stwierdzono widocznych obrażeń, które wskazywałyby, że do jego śmierci mogły się przyczynić inne osoby. Prokurator wszczął jednak postępowanie w tej sprawie. Ciało denata zabezpieczono w prosektorium w celu przeprowadzenia sekcji zwłok. Autopsja wykazała, iż mężczyzna został dotkliwie pobity, w wyniku czego zmarł.

Podjęte przez funkcjonariuszy czynności dochodzeniowo-śledcze doprowadziły do ustalenia faktycznego przebiegu zdarzenia i zatrzymania sprawców pobicia. Podejrzani zostali wytypowani na podstawie informacji uzyskanej od funkcjonariuszy prewencji, którzy wcześniej legitymowali obu mężczyzn w okolicach miejsca zdarzenia.

Jak się okazało, do pobicia doszło 22 maja wczesnym rankiem przy ul. Duracza w Wałbrzychu. 33 i 28-letni mężczyźni przebywający w tym miejscu spożywali alkohol. Podszedł do nich 51-latek, który poprosił o papierosa. Spotkał się z odmową. Doszło do sprzeczki, w wyniku której mężczyźni dotkliwie go pobili. Zbiegli z miejsca zdarzenia.

Wałbrzyski sąd przychylił się do wniosku policji i prokuratora stosując wobec zatrzymanych trzymiesięczny areszt tymczasowy. Za popełnione przestępstwo grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

walbrzyski.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *