Pod okiem olimpijki (FOTO)

USA Volley Lubsko zwyciężył w turnieju im. Tadeusza Ząbka, który w sobotę i niedzielę odbył się w dwóch halach w Świdnicy. Turniej miał wyjątkową oprawę. Zmaganiom młodych siatkarek przyglądała się, a później nagradzała Halina Aaszkiełowicz-Wojno, była zawodniczka Polonii, brązowa medalistka IO w Meksyku z 1968 roku.

siatka zabek (12)

Obok Aszkiełowicz w Świdnicy pojawili się również prezes i wiceprezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej, Jacek Kasprzyk i Paweł Wachowiak, prezydent Świdnicy Beata Moskal-Słaniewska czy posłanka na Sejm Agnieszka Kołacz-Leszczyńska. Grono znakomitych gości nie było przypadkowe. Środowisko siatkarskie chciało zaakcentować powrót do historycznej nazwy Polonia, a przy okazji podziękować swoim przyjaciołom. Jedna z okolicznościowych statuetek trafiła między innymi do wydawcy Wiadomości Świdnickich i portalu ws-24.pl, Jerzego Kubary.
Sam turniej stał na dość wysokim poziomem. Kadetki USA Volley Lubsko wygrały zasłużenie, organizacją gry i walecznością bijąc na głowę przeciwniczki, które często górowały nad nimi warunkami fizycznymi. Tak było między innymi w finale. Siatkarki z ziemi lubuskiej 2:0 ograły AZS AWF Wrocław. W półfinale zwyciężczyniom turnieju nie sprostał  MKS Polonia. Drużyna Magdaleny Sadowskiej przegrała 0:2, ale wzięła rewanż na Olimpii Jawor. Wygrana 2:0 dała świdniczankom trzecie miejsce w turnieju. Drugi zespół Polonii (młodziczki) zbierał cenne doświadczenie i zajął ostatnie ósme miejsce. Świdniczanki zdobyły trzy nagrody indywidualne. Natalia Żołnierek wybrana została objawieniem turnieju, zaś Wiktoria Gałązka i Aurelia Wolak najlepszymi zawodniczkami drużyn.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *