Pocztówka dla papieża Franciszka

Setki kartek, kilkadziesiąt wyróżnień i prawie dziesięć nagrodzonych – to statystyka konkursu na najpiękniejszą kartkę bożonarodzeniową, którego jak co roku ogłosił burmistrz Świebodzic. Te „naj” już powędrowały w świat. Jedną z nich posłano do papieża Franciszka.

Kolorowe, wypełnione choinkami, bombkami i innymi, świątecznymi symbolami kartki wpłynęły na konkurs UM Świebodzice.

Wydrukowane pocztówki zostały już wysłane z życzeniami od Burmistrza Miasta Bogdana Kożuchowicza do wielu instytucji, firm a także do Ojca Świętego Franciszka. Laureaci konkursu odebrali nagrody 14 grudnia, w wyjątkowej scenerii – na Rynku, podczas trwającego wówczas Jarmarku Bożonarodzeniowego – przybliża Agnieszka Bielawska-Pękala, rzecznik prasowy UM Świebodzice.

swiebodzice-kartki

 

Prace oceniał burmistrz i jego zastępca Krystian Wołoszyn, sekretarz Anna Żygadło, skarbnik Luiza Gass-Sokólska, Ilona Szczygielska, kierownik Wydziału Promocji UM, radny Marek Jakubina i Marcin Traczykowski z Wydziału IT. Wybór nie był łatwy, bo wszystkie prace zostały wykonane z wielką starannością i sercem. Ostatecznie osiem zwycięskich projektów trafiło do druku, 60 kartek zostało wyróżnionych.

Laureaci odebrali dyplomy i upominki, a dodatkowym dla nich prezentem były wydrukowane prace, które będą mogli wraz z życzeniami wysłać do swoich bliskich.

Oprac. mm

NAGRODZENI:

Zuzanna Partyka, Konrad Gdański, Laura Kłapińska, Julia Kowalska, Julia Kieca, Oliwia Mendelewska, Michał Mazur, Zuzanna Strzelczyk.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *