Pobili i okradli nastolatków

Świdniccy stróże prawa bezpośrednio po zdarzeniu zatrzymali trzech młodych mężczyzn podejrzanych o rozbój.

b_670_0_0_00_images_2015_sluzbyuniwersalne_policja4

– Do zdarzenia doszło pod koniec stycznia po godz. 20.00. Dwóch nastolatków w wieku 16 lat przechodząc przez park na ul. Śląskiej, zostało napadniętych przez dwóch mężczyzn. Trzeci ze sprawców stał na tzw. „czatach”. Mężczyźni uderzyli chłopców pięściami w twarz, po czym jednemu z pokrzywdzonych ukradli telefon komórkowy. Jeden z nastolatków doznał znacznych zasinień na twarzy, musiał skorzystać z pomocy medycznej – mówi Agata Oleśkiewicz, oficer prasowy KPP w Świdnicy.

Funkcjonariusze na podstawie szczegółowych informacji przekazanych przez pokrzywdzonych, niedługo po rozboju zatrzymali podejrzewanych. Okazało się, że są nimi trzej mężczyźni w wieku 18 i 19 lat. Dwóch z nich w  chwili zatrzymania było nietrzeźwych. Policjantom udało się odzyskać skradziony telefon komórkowy.

Mężczyźni zostali zatrzymani w policyjnym areszcie, usłyszeli już zarzut rozboju. Teraz za czyn, o który są podejrzani odpowiedzą przed sądem. Przypomnijmy, że za rozbój grozić im może kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *