Pobili 3-miesięczne niemowlę?

Z siniakami na twarzy i złamaną rączką trafiło do szpitala 3-miesięczne niemowlę ze Świdnicy. Lekarze podejrzewają, że mogło zostać pobite i zgłosili sprawę do prokuratury. Rodzice twierdzą, że był to nieszczęśliwy wypadek.

prokuratura

Chłopiec trafił do Dolnośląskiego Szpitala Specjalistycznego im. T. Marciniaka we Wrocławiu, ale wcześniej rodzice zgłosili się z nim na Pogotowie Ratunkowe w Świdnicy. Tu lekarze stwierdzili, że złamanie kości ramiennej u tak małego dziecka jest bardzo skomplikowane i zdecydowali, aby natychmiast przewieźć je do Wrocławia. To właśnie tam udzielono chłopcu opieki medycznej. Lekarzy zaniepokoiły ślady na ciele chłopca. Nabrali podejrzeń, że dziecko mogło zostać pobite. O sprawie powiadomili prokuraturę.

– Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie narażenia małoletniego Fabiana na bezpośrednie niebezpieczeństwo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu przez zobowiązanych do opieki nad nim rodziców i spowodowania obrażeń ciała w postaci złamania kości ramiennej oraz obrzęku twarzy skutkujących naruszeniem czynności narządów jego ciała na okres powyżej 7 dni – mówi w rozmowie z nami prokurator Tomasz Orepuk, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Świdnicy.

Trwa śledztwo. Prokuratura nie postawiła jeszcze zarzutów.

Więcej o sprawie w poniedziałkowym, papierowym wydaniu „Wiadomości Świdnickich”.

(BFG)

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *