Pobiegli na orientację (FOTO)

Ponad pięćdziesiąt osób wzięło udział w treningu biegowym zwieńczonym zawodami na orientację w Parku Młodzieżowym w Świdnicy. Wydarzenie w atmosferze sympatycznego pikniku promującego lipcowe 10. Światowe Igrzyska Sportowe The World Games odbyło się w niedzielę 9 kwietnia.

Premierowe zawody poprzedziła godzinna rozgrzewka zorganizowana przez Świdnicką Grupę Biegową. Biegały dzieci, młodzież i dorośli, a wśród nich między innymi zastępca prezydenta Świdnicy, Szymon Chojnowski. Trasa wytyczona została przez świdnickie parki. Przed 10.00 biegacze dotarli do Parku Młodzieżowego, gdzie punktualnie o 10.00 rozpoczęły się zawody. Rywalizowano w trzech kategoriach. Wśród dzieci najlepszy okazał się Jędrzej Korona przed Kornelią Rostkowską i Martą Czwojdą. Wśród kobiet triumfowała Katarzyna Pawlak przed Wiolettą Kozubowicz i Joanną Zapart. Wreszcie wśród mężczyzn zwyciężył Miłosz Werner (rekord trasy – 8.30). Drugi był Wojciech Kałużny, a trzeci Marek Pawlicki.

Łącznie wystartowało 36 zawodników i zawodniczek. Pełne wyniki można znaleźć TUTAJ.

Zawodników dopingowało kilkadziesiąt osób, wśród nich prezydent Świdnicy Beata Moskal-Słaniewska. Najlepsi otrzymali pamiątki ufundowane przez Urząd Miejski w Świdnicy. O sprawne przeprowadzenie zawodów i profesjonalny pomiar czasu zatroszczył się Dolnośląski Związek Orientacji Sportowej. Harcerze z hufca ZHP Świdnica przygotowali ognisko, przy którym można było upiec kiełbaski oraz technicznie zabezpieczyli imprezę. Wydarzenie wsparli też strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Świdnicy.

Park Młodzieżowy został w ramach projektu „Orientuj się w Świdnicy” zagospodarowany dwunastoma stałymi punktami kontrolnymi, z których korzystać można przez cały rok. Na portalu znajdzsiewlesie.pl/swidnica są mapy z trzema wariantami tras biegu na orientację, które można wydrukować lub pobrać w wersji elektronicznej. Start znajduje się obok skweru, przy tablicy informacyjnej, z której można za pomocą QR kodów pobrać mapy lub aplikację MOBO na smartfona, gdzie przebytą trasę potwierdzamy zdjęciami QR kodów przy każdym punkcie.

 

FOTO UM Świdnica, Marcin Bronikowski

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *