Połasili się na 50 złotych

policjaPolicjanci z wałbrzyskiej „piątki” zatrzymali dwóch braci podejrzanych o dokonanie kradzieży rozbójniczej. Obaj usłyszeli już zarzuty. Za popełnione przestępstwo grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

 

Policjanci z wałbrzyskiej „piątki” zatrzymali dwóch braci podejrzanych o dokonanie kradzieży rozbójniczej. Obaj usłyszeli już zarzuty. Za popełnione przestępstwo grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.policja

Do zdarzenia doszło 29 października. Dwaj bracia w wieku 36 i 38-lat weszli do remontowanego budynku przy ul. Baczyńskiego w Wałbrzychu. Dostali się na strych gdzie robotnicy przechowywali swoje ubrania. Z kieszeni kurtki zabrali 50 zł, dowód osobisty oraz klucze do mieszkania. Gdy wobec sprawców usiłował interweniować okradziony, 42-letni mężczyzna, bracia zagrozili mu użyciem przemocy.

Przybyli na miejsce funkcjonariusze z Komisariatu V Policji w Wałbrzychu zatrzymali obu mężczyzn. Bracia trafili najpierw do policyjnego aresztu a następnie stanęli przed obliczem Prokuratora. Zgodnie z jego decyzją do czasu rozprawy panowie pozostaną pod dozorem policji. Muszą również wpłacić 1000 zł poręczenia majątkowego. Za popełnione przestępstwo grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *