Po raz pierwszy świeci w Marcinowicach

Betlejemskie Światło Pokoju po raz pierwszy w historii gminy Marcinowice zawita do jej mieszkańców. Światełko przywiozą świdniccy harcerze 17 grudnia, a do 23 grudnia ten święty ogień będą mogli wziąć do domu wszyscy, którzy tego zapragną.

swiatlo

Betlejemskie Światło Pokoju co roku odpalane jest jedną malutką świeczką z płomienia w Grocie Narodzenia Pańskiego w Betlejem. Płomień niesiony przez skautów z całego świata w wielkiej sztafecie przez kraje i kontynenty obiega świat.

Sam moment odpalania Światła w Betlejem jest wyjątkowy. Dla tej idei ludzie potrafią na chwilę się zatrzymać, powstrzymać złość i gniew. W 28-letniej historii Betlejemskiego Światła Pokoju, w zmieniających się warunkach politycznych, nigdy nie zdarzyło się, by Światło nie wyruszyło z Betlejem w swoją drogę. To czyni z niego znak pokoju, poświadczenie wzajemnego zrozumienia i symbol pojednania między narodami.

Takim darem skauci z całej Europy, a wśród nich harcerki i harcerze ZHP pragną podzielić się ze wszystkimi. Niosąc lampiony ze Światłem do parafii, szkół, szpitali, urzędów i domów, dzielą się radosną nowiną i krzewią największe uniwersalne wartości braterstwa i pokoju.

Do gminy Marcinowice zawita dzięki harcerzom Hufca ZHP Świdnica, którzy uroczyście przekażą światło mieszkańcom gminy już 17 grudnia. Każdy mieszkaniec będzie mógł zanieść Betlejemskie Światło Pokoju do swojego domu, odpalając je w Urzędzie Gminy Marcinowice od 17 do 23 grudnia w godzinach 8.00-15.30.

UG Marcinowice

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *