Po próbie samobójczej umierał na przystanku

karetka

karetka29-letni Kamil z Bielawy umierał w nocy 7 lutego na przystanku przy ul. Batalionów Chłopskich w Dzierżoniowie. Nieprzytomnego mężczyznę zauważył jeden z przechodniów. Dwadzieścia minut wcześniej pogotowie ratunkowe przywiozło Kamila do dzierżoniowskiego szpitala po tym, jak próbował popełnić samobójstwo. Dlaczego doszło do śmierci mężczyny?

29-letni Kamil z Bielawy umierał w nocy 7 lutego na przystanku przy ul. Batalionów Chłopskich w Dzierżoniowie. Nieprzytomnego mężczyznę zauważył jeden z przechodniów. Dwadzieścia minut wcześniej pogotowie ratunkowe przywiozło Kamila do dzierżoniowskiego szpitala po tym, jak próbował popełnić samobójstwo. Dlaczego doszło do śmierci mężczyny?karetka
Według informacji dzierżoniowskiej policji, 7 lutego o godz. 1.00 w nocy komenda została powiadomiona telefonicznie, że na przystanku autobusowym przy ul. Batalionów Chłopskich leży młody mężczyzna.

– Na miejsce zdarzenia niezwłocznie udał się patrol, który przystąpił do sprawdzenia funkcji życiowych mężczyzny. Okazało się, że ma on słabo wyczuwalne tętno, brak było oddechu. W związku z tym jeden z policjantów przystąpił do resuscytacji krążeniowo-oddechowej tego mężczyzny, a drugi powiadomił o sytuacji dyżurnego oraz wezwał karetkę pogotowia – relacjonuje podinsp. Mariusz Furgała, rzecznik dzierżoniowskiej policji.

Akcję reanimacyjną policjanci prowadzili do czasu przybycia karetki pogotowia, które przejęło czynności ratownicze. Niestety, mężczyźnie nie udało się przywrócić funkcji życiowych.

– Okazało się, że dwadzieścia minut wcześniej mężczyzna został przywieziony do szpitala, z uwagi na zażycie znacznej ilości leków psychotropowych. Miał trafić na Oddział Toksykologiczny we Wrocławiu, jednakże samowolnie oddalił się ze szpitala. Wykonane dotychczas czynności nie dały podstaw do stwierdzenia, aby do śmierci 29-latka przyczyniły się osoby trzecie – dodaje rzecznik policji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *