Po prawo jazdy na skróty

Nowoczesne rozwiązania już wkrótce zostaną wcielone w życie Wydziału Komunikacji Starostwa Powiatowego w Świdnicy. Będzie krócej, przyjemniej, a nawet przyjaźnie dla dzieci.

Nowoczesne rozwiązania już wkrótce zostaną wcielone w życie Wydziału Komunikacji Starostwa Powiatowego w Świdnicy. Będzie krócej, przyjemniej, a nawet przyjaźnie dla dzieci.

 

Bez nerwów

Zdajemy sobie sprawę, że wizyta w urzędzie często wiąże się z tym, że musimy wziąć wolne w pracy a z powodu długiej kolejki drobna wizyta przeradza się w siedzenie w poczekalni i nerwowe oczekiwanie na swoją kolej – mówi starosta świdnicki Piotr Fedorowicz. – Chcąc ułatwić klientom załatwianie spraw w urzędzie oraz idąc z duchem czasu Wydział Komunikacji wprowadza elektroniczny system umawiania się na wizytę. Dzięki temu systemowi możemy umówić się na wizytę konkretnego dnia i na konkretną godzinę – dodaje Sabina Cebula, dyrektor Wydziału Komunikacji.

System uruchomiony zostanie 16 listopada. Pamiętajmy jednak, że bez względu na to, czy wizytę umówiliśmy wcześniej przez internet czy przyszliśmy do urzędu nie robiąc tego wcześniej, w Wydziale Komunikacji od wielu lat funkcjonuje system kolejkowy na podstawie pobranych wcześniej biletów. Do tej pory urządzenie wydające bilety znajdowało się za drzwiami wydziału i nie wszyscy klienci o tym wiedzieli. Dlatego od 28 października ustawiony został nowy biletomat, usytuowany na drugim piętrze, przy windzie, obok pokoju nr 215. Na biletomacie wstępnie określamy sprawę, którą chcemy załatwić po czym odbieramy bilet, na którym widnieje numer. Po wszystkim czekamy aż na tablicach informacyjnych zamontowanych pod sufitem ukaże się „nasz” numer.

 

Udogodnień jest więcej

Dla tych, którzy nie chcą ustalać konkretnego terminu wizyty starostwo przygotowało kolejne ułatwienie. Wchodząc na stronę internetową powiatu świdnickiego można sprawdzić liczbę osób oczekujących w kolejce w danej chwili. Aby to zrobić wystarczy, że na stronie internetowej odnaleźć ikonę: DSW1234 Sprawdź kolejkę w Wydziale Komunikacji.

System automatycznie wyświetli nam aktualne obłożenie wydziału i jego poszczególnych komórek – dodaje Sabina Cebula.

Wydział zadbał również o najmłodszych odwiedzających urząd. Wkrótce dzieci będą mogły urozmaicić swój czas spędzony w urzędzie w specjalnie przygotowanym kąciku rekreacyjnym.

Oprac. Marlena Mech

 

 

Jak zapisać się na wizytę przez internet?

Po pierwsze: Należy wejść na stronę (od 16 listopada): www.powiat.swidnica.pl i odszukać ikonę: DSW1234 Rezerwacja wizyty w Wydziale Komunikacji

Po drugie: W głównym menu należy określić dzień i godzinę kiedy chcemy przyjść do urzędu oraz określić rodzaj sprawy do załatwienia. Wprowadzić trzeba także pozostałe wymagane przez system dane.

Po trzecie: Na koniec otrzymamy potwierdzenie danych oraz specjalny kod, który zostanie przesłany również na podany adres e-mail. W dniu, w którym odwiedzimy urząd należy wpisać uzyskany kod podczas pobierania biletu w biletomacie.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *