Po 32 latach będzie nowy dyrektor

golebiowskim

golebiowskimWładysław Gołębiowski przez 32 lata pełnił funkcję dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury w Marcinowicach. Teraz GOK czeka na nowego szefa.

Władysław Gołębiowski przez 32 lata pełnił funkcję dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury w Marcinowicach. Teraz GOK czeka na nowego szefa.

golebiowski

W listopadzie Gołębiowski został wybrany na wójta gminy Marcinowice. Tym samym wykluczyło to możliwość łączenia obowiązków obu stanowisk. Po przeszło trzech dekadach, następca Jerzego Guzika, pożegnać musiał życie kulturalne. Czy nie było żal odchodzić?

Oczywiście, że było. Przywiązałem się do tej pracy, ale jednocześnie już od około 20 lat działam w samorządzie na szczeblach gminnym, wojewódzkim, powiatowym również… Chciałem czegoś więcej, mieć więcej zadań, zrobiło mi się trochę za ciasno, więc wypłynąłem na szersze wody samorządowe. Pracując w GOK-u, miałem wiele pomysłów, których nie mogłem realizować. Teraz jako wójt będę starał się je wcielać w życie. Mam nadzieję, że mój następca zasypie nas nowymi pomysłami na gminną kulturę. Nie pozwolę oczywiście, by znikły moje „dzieci”, jak „Tradycje Stołu Wielkanocnego”” bo rozpoczyna się w tym roku już druga dekada tej imprezy. Z pewnością zostaną też obchody 3-majowe, Akacjowe Śpiewanie pod Ślężą oraz dożynki. Nowemu dyrektorowi dam swoje błogosławieństwo i liczę na świeży powiew pomysłów, bo nie ukrywam, że 32 lata, to bardzo długi okres – komentuje Władysław Gołębiowski.

Konkurs na nowego dyrektora ośrodka zostanie ogłoszony w tym tygodniu, a czas na zgłoszenia kandydatów wyniesie miesiąc.

Obecnie obowiązki dyrektora pełni pani Anna Urbańska. W jednostce także pracuje główna księgowa Jadwiga Konstanty, która z racji wieloletniego doświadczenia częściowo odpowiada także za sprawy merytoryczne – przybliża Anita Odachowska, rzecznik prasowy Urzędu Gminy w Marcinowicach.

Nowego szefa GOK wyłoni specjalnie do tego powołana komisja konkursowa.

MM, foto: WIktor Bąkiewicz

 

{fcomment}

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *