Plenerowa wystawa fotografii miejskich Żarowa


Fundacja Inicjatywa B oraz Stowarzyszenie Labiryntarium.pl zapraszają na wernisaż fotografii miejskich Żarowa, które przedstawiają wybrane obiekty, architekturę oraz społeczność lokalną.

Fundacja Inicjatywa B oraz Stowarzyszenie Labiryntarium.pl zapraszają na pierwszą plenerową wystawę zdjęć (pierwszą, ponieważ niebawem będzie druga), przedstawiających przestrzeń miejską Żarowa, z okresu 1950-1980. „Plenerowa wystawa fotografii: Żarów 50/80” to: wernisaż wielkoformatowy fotografii, poświęconych wybranym punktom miasta, które pod wpływem czasu zmieniły swój wygląd lub całkowicie zniknęły z przestrzeni miejskiej.

Będzie to pierwsza plenerowa wystawa tego typu w Żarowie, która zaprezentuje pochodzące ze zbiorów Fundacji Inicjatywa B oraz Stowarzyszenia Labiryntarium.pl (z Biblioteki dziedzictwa kulturowego i historycznego Gminy Żarów oraz z Cyfrowego Archiwum Lokalnego), zdjęcia z rodzinnych albumów.

– Od 2017 roku organizatorzy projektu, zbierają od mieszkańców gminy Żarów fotografie, które najczęściej pochodzą z rodzinnych albumów. To właśnie one – jak czytamy na stronie internetowej organizatora – pomagają w poznawaniu przestrzeni miejskiej, ale także lokalnej historii.

Otwarcie wystawy nastąpi 29 czerwca 2019 roku przed żarowskim Nefrytem, gdzie organizatorzy zapowiadają happening informacyjny mający na celu zachęcić przypadkowych przechodniów do dzielenia się fotografiami, które mogą dostarczyć wielu informacji o wydarzeniach, osobach, obiektach.

Ekspozycja będzie dostępna 24h/dobę, na placu przed Nefrytem przez kilkanaście dni. Następnie organizatorzy projektu – Fundacja Inicjatywa B oraz Stowarzyszenie Labiryntarium.pl – otworzą drugą część wystawy, składającej się z kolejnych-innych fotografii.

Pierwsza plenerowa wystawa fotografii: Żarów 50/80 realizowana jest w ramach projektu Biblioteka dziedzictwa kulturowego i historycznego Gminy Żarów – Projektu z zakresu edukacji historycznej, który dofinansowano ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie, w ramach programu Patriotyzm Jutra.
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *