Plac zabaw dla Wieśnicy

Najmłodsi mieszkańcy Wieśnicy doczekali się pięknego i kolorowego placu zabaw. To wspaniały prezent z okazji „Dnia Dziecka”. – Byliśmy ostatnią wsią w naszej gminie, która nie miała placu zabaw – podkreśla Marek Czyczerski, sołtys Wieśnicy.

Budowa placu zabaw to pierwszy etap zagospodarowania działki w Wieśnicy na potrzeby terenu rekreacyjno-sportowego. Inwestycja kosztowała ok. 82 tys. zł. Wykonawcą było Przedsiębiorstwo GRUPA HYDRO Spółka z o. o. Spółka Komandytowa z siedzibą w Mosinie.

Zakres robót budowlanych obejmował m. in.: wykonanie bezpiecznej nawierzchni z piasku i ogrodzenia z bramą i furtką. Ponadto zamontowano piaskownicę, ławki, kosze na śmieci i stojak na rowery. Wielką atrakcją są różnorodne urządzenia zabawowe: huśtawka podwójna + bocianie gniazdo, zestaw sprawnościowy ze zjeżdżalnią, zestaw sprawnościowy ze ścianką wspinaczkową, huśtawka wagowa 4-osobowa, bujak sprężynowy i zestaw zabawowy (grzybki). – Oczywiście jesteśmy bardzo zadowoleni z faktu powstania w naszej wsi placu zabaw, a to jeszcze nie wszystko. W II etapie wybudowana zostanie siłownia zewnętrzna, boisko do uprawiania koszykówki lub siatkówki oraz stanica rowerowa. Będzie można tam zrobić sobie np. grilla. Zagospodarowanie działki świetnie komponuje się z budowaną aktualnie ścieżką rowerową na trasie Strzegom-Wieśnica. Już teraz zapraszamy strzegomian i turystów na rowerach do skorzystania z naszej oferty spędzenia wolnego czasu. Warto jeszcze podkreślić, że byliśmy ostatnią wsią w naszej gminie, która nie miała placu zabaw – informuje Marek Czyczerski, sołtys Wieśnicy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *