PiS pisze do PiS-u

Komitet Miejski Prawa i Sprawiedliwości w Świdnicy i radny powiatowy Robert Garstecki napisali list otwarty do swoich kolegów i koleżanek z Rady Powiatu i posłanki Anny Zalewskiej. Chcą zażegnania konfliktu w lokalnych strukturach partii i stworzenia klubu radnych PiS w Radzie Powiatu.

 

Komitet Miejski Prawa i Sprawiedliwości w Świdnicy i radny powiatowy Robert Garstecki napisali list otwarty do swoich kolegów i koleżanek z Rady Powiatu i posłanki Anny Zalewskiej. Chcą zażegnania konfliktu w lokalnych strukturach partii i stworzenia klubu radnych PiS w Radzie Powiatu.

Treść listu otwartego

 

Komitet Miejski PiS w Świdnicy oraz Radny Powiatu Świdnickiego Robert Garstecki zwracają się w formule listu otwartego do Radnych Powiatu Świdnickiego, tj. radnej Barbary Burak, radnej Urszuli Gancarczyk i radnego Piotra Zalewskiego, którzy uzyskali swój mandat, startując z list Komitetu Wyborczego Prawa i Sprawiedliwości z apelem o stworzenie przez nich Klubu Radnych Rady Powiatu Świdnickiego.

 

Komitet wybrał formułę listu otwartego, ponieważ wcześniejsze apele do Radnych Powiatowych o stworzenie Klubu Radnych inicjowane przez przedstawiciela Komitetu Roberta Garsteckiego, mimo upływu pół roku, nie odniosły skutku. W Radzie Powiatu Świdnickiego wszystkie liczące się formacje polityczne już dawno stworzyły własne Kluby Radnych (Platforma Obywatelska, Polskie Stronnictwo Ludowe, Wspólnota Samorządowa Ziemi Świdnickiej), co dało im w naturalny sposób możliwość działania zgodnie ze statutem na forum Rady i reprezentowania wyborców.

Komitet Miejski PiS w Świdnicy oraz Radny Powiatu Świdnickiego Robert Garstecki apelują do Radnych Powiatu Świdnickiego, aby wzorem przedstawicieli Komitetu w Świdnickiej Radzie Miejskiej, (tj. Radnej Ewy Wawrzyniak i Radnego Mariusza Barcickiego którzy założyli swój klub już w styczniu tego roku i godnie reprezentują komitet jako radni opozycyjni) ,wypełnili swój statusowy obowiązek.

 

Kandydowanie z list Prawa i Sprawiedliwości zobowiązuje do identyfikowania się z formacją polityczną, z której się wywodzi i przestrzegania jej programu i wewnętrznego statutu.

Komitet poprzez własnego przedstawiciela w Radzie – Radnego Roberta Garsteckiego zgłosi wniosek o założenie Klubu PiS i apeluje do ww. Radnych o wstąpienie w jego szeregi lub o ile nie zgadzają się z programem PiS i nie zamierzają przestrzegać jego statutu, do wycofania własnego członkostwa w PiS.

 

Komitet daje Radnym czas do 8 czerwca 2015 roku na podjęcie ww. działań, zastrzegając sobie możliwość wykorzystania wobec wymienionych radnych, którzy nie zechcą identyfikować się z Prawem i Sprawiedliwością, środków statutowych włącznie z wnioskowaniem o zawieszenie ich w prawach członków PiS.

 

Prawo i Sprawiedliwość to partia ideowa, skupiająca ludzi przeświadczonych o konieczności przeprowadzenia zmian w Polsce, począwszy od samorządu, a kończąc na koniecznych zmianach na poziomie władz centralnych. Wybór Andrzeja Dudy na urząd Prezydenta Rzeczpospolite Polskiej dowodzi, że takie zmiany są możliwe, ale pod warunkiem konsekwencji w działaniu i identyfikowania się z programem PiS, który znalazł powszechną akceptację w trakcie wyborów prezydenckich. W powiecie świdnickim takie działania, skierowane na odbudowanie zaufania publicznego wobec przedstawicieli organów tj. Rada Powiatu są konieczne. Społeczeństwo Powiatu Świdnickiego dostrzega działania obecnego Zarządu Powiatu i koalicji rządzącej Rady Powiatu, które zmierzają w stronę realizacji własnych, wąsko pojętych interesów kosztem społeczeństwa i w oderwaniu od jego potrzeb. Świdniczanie pamiętają kosztowną hucpę na wyjazdowej sesji Rady Powiatu w Karpaczu i dodatkowej nadzwyczajnej sesji, która skupiła się tylko i wyłącznie na stworzeniu politycznych warunków służących uzyskaniu świadczenia emerytalnego przez wicestarostę. Świdniczanie widzą, jak marnie realizowane są plany ratowania finansów powiatu świdnickiego i jak na ich oczach zamykane są szkoły średnie w Świdnicy. Jako radni Prawa i Sprawiedliwości możemy się przeciwstawić takiemu stylowi rządzenia powiatem, ale pod warunkiem, że zażegnamy wewnętrzne konflikty i konsekwentnie zaczniemy wprowadzać proces zmian. Powołanie Klubu Radnych Powiatowych PiS jest jednak pierwszym warunkiem do przeprowadzenia tych koniecznych zmian.

 

Ponadto Miejski Komitet PiS w Świdnicy zwraca się z prośbą do Poseł Anny Zalewskiej, aby pomogła razem wpisać się w ten proces zmian. Apelujemy do Pani Poseł, aby przeprowadziła konsultacje polityczne z Radnymi Powiatowymi PiS i nakłoniła ich do podjęcia optymalnej dla naszej formacji decyzji. Przypominamy Pani Poseł, że przyznanie jedynek na listach powiatowych było jej decyzją polityczną, za którą powinna wziąć odpowiedzialność.

 

Zwracamy się do Pani poseł tym chętniej, że jako osoba znana ze swojego wysokiego morale, dba Pani o odpowiedni poziom sprawowania władzy przez naszych lokalnych samorządowców i jest Pani dla nich w tej kwestii dużym autorytetem. Mamy też nadzieję, że w tej sytuacji będzie to dla Pani nie tylko obowiązkiem, ale i przyjemnością, zwłaszcza że sprawa w ¼ dotyczy „mandatu”, która jest z Panią związana prywatnie. Jako Komitet Miejski PiS w Świdnicy gwarantujemy też, że nasz członek – radny powiatowy Robert Garstecki także poprze Panią w jej staraniach.

 

Komitet ma nadzieję, że te wspólne działanie będzie przyczynkiem do pojednania między Panią a Komitetem i zażegnania konfliktu, który powstał po tym, jak Komitet nie dał się Pani nakłonić do poparcia w drugiej turze wyborów samorządowych kandydat, który startował z rekomendacji Dolnośląskiej Rady Regionalnej Platformy Obywatelskiej.

Komitet Miejski PiS w Świdnicy Radny Powiatu Świdnickiego Robert Garstecki

{fcomment}

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *