Piotr Bolkowski: Żeby się utrzymać, trzeba bić się o czołówkę

Z Piotrem Bolkowski, trenerem trzecioligowych piłkarzy Polonii-Stali Świdnica rozmawiał Przemysław Grzyb.

bolkowski

Jak odebrał Pan propozycję pracy w Świdnicy?

To dla mnie duże wyzwanie. Świdnica ma tradycje piłkarskie, są wspaniali kibice. Na pewno jest tutaj potencjał. Dobrze funkcjonuje akademia piłkarska, są plany przebudowy stadionu, to więc naprawdę silny ośrodek na mapie Dolnego Śląska.

Jaki cel stawia Pan przed sobą i drużyną?

Moją ambicją jest utrzymanie. Podobny cel stawia przede mną prezes. To zadanie trudne, bo do bezpiecznego miejsca tracimy dwanaście punktów, ale nie niemożliwe. Reforma ligi jest bezlitosna. Spadnie 3/4 zespołów. Żeby się utrzymać, trzeba bić się o czołówkę. Myślę, że stać nas na skuteczną walkę.

Zdążył Pan już choć trochę poznać zespół Polonii-Stali?

Obserwuje ten zespół od dwóch lat. Na pewno ma potencjał. Pokazał to poprzedni sezon. Drużyna była prawdziwym rycerzem wiosny, wygrywała wiele spotkań. Rozmawiałem z trenerem Dymkowskim, który przekazał mi swoje spostrzeżenia, ja też będę uważnie przyglądał się zawodnikom. Nowy trener to nowa szansa dla wszystkich graczy.

Czy już myśli Pan o wzmocnieniach? Ewentualnie na jakich pozycjach?

O tym będziemy mogli porozmawiać najwcześniej za tydzień-dwa. Na razie jestem dopiero po pierwszych zajęciach z zespołem. Czekamy jeszcze na kilku zawodników. Najpierw chcę zobaczyć wszystkich graczy, którzy są w drużynie.

Rozmowa ukazała się w „Wiadomościach Świdnickich” z 11 stycznia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *