Pilot zmarł podczas lotu z Warszawy

samolot

samolotPilot samolotu Czech Airlines lecącego z Warszawy do Pragi zmarł w trakcie lotu – poinformował portal FoxNews.com, powołując się na informacje agencji AFP.

Pilot samolotu Czech Airlines lecącego z Warszawy do Pragi zmarł w trakcie lotu – poinformował portal FoxNews.com, powołując się na informacje agencji AFP.samolot

Informację o lądowaniu awaryjnym potwierdziła rzeczniczka lotniska Praga-Ruzyně Eva Krejci – czytamy na stronach czeskiego portalu idnes.cz.

-Samolot wylądował bez żadnych problemów. Na płycie czekali już lekarze i straż pożarna. To normalna procedura w takich przypadkach – powiedziała Krejci. Maszyna wylądowała bezpiecznie dzięki drugiemu pilotowi.- Na lotnisko została wezwana pomoc medyczna, gdy okazało się, że jeden z członków załogi ma kłopoty ze zdrowiem – poinformowała Hana Hejskova, rzeczniczka linii Czech Airlines. – Niestety lekarze nie byli w stanie mu pomóc – dodała.

Na pokładzie samolotu znajdowało się 46 pasażerów. Według Hejskovej piloci CSA są przygotowani na podobne kryzysowe sytuacje. – To był bardzo doświadczony, 55-letni pilot. Pracował dla Czech Airlines od 20 lat – powiedział Peter Smolik ze Stowarzyszenia Czeskich Pilotów.- Całej załodze lotu OK-777 trzeba wyrazić podziękowania za to, jak bardzo profesjonalnie i niezwykle poradziła sobie z tym wydarzeniem – oznajmiła rzeczniczka czeskich linii.Na razie nie są znane przyczyny śmierci mężczyzny.

interia.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *