Pilnie potrzebna krew

krewam

Potrzebna jest pilnie krew grupy 0Rh+ lub 0Rh- dla Józefa Wachta, który w Szpitalu Górniczym w Wałbrzychu czeka na operację usunięcia guza mózgu. Osoby, które zgłoszą się, aby oddać krew proszone są, aby podały, że krew jest właśnie dla tej osoby.

krewam

Krew można oddać w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Wałbrzychu ul. Bolesława Chrobrego 31, tel. 74 842 59 16, od poniedziałku do piątku od godz. 7.00 do 13.30 oraz w Świdnicy w najbliższy czwartek, 24.11 przy dworcu kolejowym od godziny 9.00 do 13.00.

Kto może oddać krew?

Krew mogą oddać osoby: które ukończyły 18. rok życia i nie przekroczyły 65 lat, ważą co najmniej 50 kg, u których w ciągu ostatnich 6 miesięcy nie wykonano tatuażu, przekłucia uszu lub innych części ciała, które w ciągu ostatnich 6 miesięcy nie miały wykonanych diagnostycznych badań i zabiegów endoskopowych (gastroskopii, panendoskopii, artroskopii, laparoskopii) oraz osoby, które w ciągu ostatnich 6 miesięcy nie były leczone krwią lub jej składnikami.

Kandydat na dawcę krwi powinien zgłosić się: wypoczęty, po lekkim posiłku, z dokumentem ze zdjęciem stwierdzającym tożsamość, wraz z numerem PESEL i adresem zamieszkania/zameldowania (np. dowód osobisty, prawo jazdy), który dzień wcześniej i w dniu oddania krwi nie spożywał alkoholu lub innych środków zmieniających nastrój, wskazane jest także ograniczenie palenia papierosów i zadbanie o nawodnienie organizmu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *