Piłkarki Polonii lepsze od Piasta

Kolejny ligowy mecz rozegrały świdnickie piłkarki. Tym razem przeciwnikiem był zespół Piasta Nowa Ruda. Łatwo nie było, Polonia zainkasowała trzy punkty.

Konfrontacja drugiej drużyny z piątą zapowiadała spore emocje i dużą wagę tego spotkania. Od pierwszej minuty inicjatywę przejęły gospodynie, często atakując bramkę przyjezdnych. Niestety skuteczność tego dnia pozostawiała wiele do życzenia, swoje szanse zmarnowały m.in. Kosior, Leśniak i Sochacka. Zawodniczki Piasta wyprowadziły kilka groźnych kontr ale na szczęście świdniczanek były równie nieskuteczne.

Obraz gry w drugiej połowie niewiele się zmienił. To zespół Polonii dłużej utrzymywał się przy piłce, stwarzał sytuacje bramkowe i prowadził grę, niestety bramka Piasta była jak zaczarowana. Kolejnych dogodnych sytuacji nie wykorzystały Kosior, Leśniak, Furmaniuk oraz Furmankiewicz. Najbliżej szczęścia była Paulina Leśniak, lecz po strzale z rzutu wolnego piłka uderzyła tylko w poprzeczkę. Wydawało się, że mecz zakończy się bezbramkowym remisem, ale w ostatniej minucie meczu długim dokładnym podaniem popisała się Ewa Klasa idealnie obsługując Kamilę Kosior, która precyzyjnym strzałem w długi róg pokonała bramkarkę z Nowej Rudy. Wygrana w tym spotkaniu pozwoliła na pozostaniu na pozycji vice lidera III ligi dolnośląskiej.

Swoje zwycięstwo piłkarki Polonii Świdnica zadedykowały Julii Morąg, koleżance z drużyny, która dzień wcześniej przeszła operację kręgosłupa i walczy o swój powrót na boisko.

Polonia: Lidia Maciejewska, Dominika Sorota, Ewa Klasa, Julia Grabowska, Justyna Bartkowicz, Joanna Furmaniuk, Sandra Kozak (53′ Monika Garbacz), Paulina Leśniak, Julia Furmankiewicz, Dominika Sochacka (70′ Dorota Wełyczko) oraz Kamila Kosior

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *