Piksa komisarzem

komisarz_003_fot.kolowicz_080113

komisarz_003_fot.kolowicz_080113W wałbrzyskim starostwie rządzi nowy człowiek powołany przez premiera. To komisarz, który zastąpił dotychczasowy zarząd i radnych. Został nim Józef Piksa, doświadczony samorządowiec.

W wałbrzyskim starostwie rządzi nowy człowiek powołany przez premiera. To komisarz, który zastąpił dotychczasowy zarząd i radnych. Został nim Józef Piksa, doświadczony samorządowiec.komisarz_003_fot.kolowicz_080113
Do takiej zmiany musiało dojść, bo od 1 stycznia Wałbrzych – po 10 latach – odzyskał status miasta na prawach powiatu grodzkiego i w konsekwencji ze starostwa musieli odejść zarówno radni jak i ludzie z dotychczasowego zarząd. W ich miejsce premier, Donald Tusk na wniosek wojewody dolnośląskiego, powołał komisarza, którym został Józef Piksa. Przez 3 najbliższe miesiące będzie on pełnił funkcje organów powiatu. Do czasu nowych wyborów, które powinny odbyć się do końca marca.

Józef Piksa to doświadczony samorządowiec. Przed 2003 rokiem, gdy Wałbrzych był jeszcze grodzki, pełnił funkcję wicestarosty wałbrzyskiego. W swojej karierze był ponadto m.in. wójtem Walimia i zastępcą wójta w Czarnym Borze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *