Pijany nastolatek zwyzywał nauczyciela

apol1

apol1Dzierżoniów. 29 listopada około godziny 13.00 policjanci z Komendy Powiatowej w Dzierżoniowie zatrzymali młodego chłopca, który będąc w stanie nietrzeźwym słowami powszechnie uznanymi za obraźliwe i obelżywe znieważył nauczyciela jednej ze szkół ponadgimnazjalnych na terenie miasta.

 29 listopada około godziny 13.00 policjanci z Komendy Powiatowej w Dzierżoniowie zatrzymali młodego chłopca, który będąc w stanie nietrzeźwym słowami powszechnie uznanymi za obraźliwe i obelżywe znieważył nauczyciela jednej ze szkół ponadgimnazjalnych na terenie miasta.

apol1
Jak wynika z przeprowadzonych czynności 16-latek przyszedł do szkoły w stanie nietrzeźwym. Na zwróconą uwagę przez nauczyciela zaczął zachowywać się arogancko, a następnie znieważył go słowami powszechnie uznanymi za obelżywe i obraźliwe. Wezwani na miejsce policjanci sprawdzili stan trzeźwości nieletniego i okazało się, że miał blisko 1,5 promila alkoholu.

Za znieważenie nauczyciela 16-latek odpowie przed Sądem Rodzinnym i Nieletnich, za co sąd może go skazać na umieszczenie w Ośrodku Wychowawczym nawet do 21 roku życia. Przypomnijmy, że gdy sprawca ma ukończone 17 lat odpowiada przed Sądem Karnym, a wówczas za to przestępstwo, może zostać skazany na karę do roku pozbawienia wolności.

td-24.pl

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *