Piją alkohol i wsiadają za kierownicę

policjadrogowka

Mimo dotkliwych kar amatorów jazdy pod wpływem alkoholu nie brakuje. Na terenie powiatu świdnickiego policjanci znowu wyeliminowali z ruchu aż dwóch takich kierowców.

policjadrogowka

Mimo licznych apeli do kierowców o zachowanie rozwagi i szczególnej ostrożności, zdarzają się przypadki świadczące o całkowitej nieodpowiedzialności niektórych użytkowników dróg.

W piątek 9 lutego w ręce mundurowych wpadł 25-letni kierujący samochodem osobowym marki VW Golf, który miał blisko promil alkoholu w organizmie. Z kolei w sobotę 10 lutego został zatrzymany 28-letni kierowca samochodu osobowego marki Renault, który kierował mając blisko 1,4 promila alkoholu w organizmie.

Eliminowanie z ruchu nietrzeźwych użytkowników dróg jest ważnym elementem policyjnych działań – tłumaczy sierż. Magdalena Ząbek, oficer prasowy KPP w Świdnicy i dodaje: – Każde „podejrzane” zachowanie kierowców jest natychmiast sprawdzane przez funkcjonariuszy. Policjanci błyskawicznie reagują także na każdą informację od innych uczestników ruchu drogowego. Apelujemy do samych kierowców o rozsądek, a do świadków o właściwą reakcję na lekkomyślne zachowania, które mogą doprowadzić do tragedii.

W świetle obowiązujących przepisów za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości lub po użyciu innego, podobnie działającego środka, grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, 5 tysięcy złotych kary oraz zakaz prowadzenia pojazdów nawet na 10 lat.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *