Śpiewające jajo wręczone

przeboj z jajem

przeboj z jajemCzerpali inspiracje z kabaretu, teatru tańca i piosenki, ale najważniejsze, że zrobili to w sposób żartobliwy – z jajem! Jajeczne nagrody zostały rozdane, a Grand Prix oraz najważniejsze trofeum – śpiewające jajo powędrowało do Zespołu Trio „Oddawaj fartucha” z Wrocławia za przebój „Kogucik”.

Czerpali inspiracje z kabaretu, teatru tańca i piosenki, ale najważniejsze, że zrobili to w sposób żartobliwy – z jajem! Jajeczne nagrody zostały rozdane, a Grand Prix oraz najważniejsze trofeum – śpiewające jajo powędrowało do Zespołu Trio „Oddawaj fartucha” z Wrocławia za przebój „Kogucik”.

przeboj z jajem

Za nami Konkurs Piosenki dla Dzieci i Młodzieży „Przebój z Jajem 2015”, który został zorganizowany w piątek, 20 marca w świdnickim teatrze już po raz dwunasty przez Młodzieżowy Dom Kultury w Świdnicy.

Konkurs przeznaczony był dla dzieci i młodzieży szkolnej, mogli w nim wziąć udział soliści oraz małe zespoły wokalne i wokalno-instrumentalne. Uczestnicy musieli przygotować jedną piosenkę, która zaistniała na rynku fonograficznym jako przebój. Z tym zadaniem zmierzyło się 11 duetów i 14 solistów. I tak na scenie teatralnej rozbrzmiewały hity tj. „Rudy Rydz”, „Małgośka”, złote przeboje Czerwonych Gitar czy „Mixy Jajeczne”. – Najwyżej punktowane były właśnie te przeboje, które w swoim wykonaniu nawiązywały do kabaretu, były żartobliwe i z dużą dawką humoru – mówi Ewa Tyszkiewicz, koordynator konkursu.

Członkowie jury w składzie: Barbara Musiej, Mirosława Druzd, Andrzej Kiszecki i Janusz Lipiński, oceniali występy dzieci i młodzieży.

Nagrody w postaci „Śpiewającego jaja” otrzymali: Wiktoria Zięba ze Społecznej Szkoły Podstawowej w Świdnicy, Sandra Suchojad z SP nr 8 w Świdnicy, Artur Pojasek z Gimnazjum w Jaworzynie Śląskiej, Zespół „Thebeściaki” ze Społecznej Szkoły Podstawowej w Świdnicy, Zespół „Luźny Skład” z MDK-u oraz Zespół „Wesoła Czwórka” z SP nr 4 w Świdnicy.

Wyróżnienia zdobyli: Oskar Gawiński z SP nr 8 w Świdnicy, Paulina Folcik z MDK-u, Wiktoria Pękała z MDK-u, duet Oliwia Bolińska i Maja Szczepanek z SP nr 315 w Świdnicy, Zespół „Smyki” z MDK-u, Zespół „Zielone Półnutki” z SP nr 8 w Świdnicy, Marta Lurka z MDK Świdnica (wyróżnienie dla najmłodszej uczestniczki), Sandra Suchojad z SP nr 8 (wyróżnienie Powiatowego Związku Pszczelarzy) i Weronika Wąsowska z MDK Świdnica (wyróżnienie dyrektora MDK).

Wszyscy laureaci otrzymali słodkości, dyplomy i jajeczne puchary.

(bfg), foto Wiktor Bąkiewicz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *