Pierwszy raz w historii

Wart prawie 700 tysięcy złotych wóz strażacki jest już w posiadaniu żarowskiej jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej. To pierwszy, zupełnie nowy samochód jaki trafił do Żarowa.

Nie ukrywamy, jak wielka jest nasza radość. To dla nas historyczny moment. Fabrycznie nowy samochód zasilił jednostkę strażacką w Żarowie. Taka chwila nie zdarza się często, a czekaliśmy na nią tak długo. (od red. W 2014 roku OSP w Żarowie obchodziło swoje 40-lecie) To prawdziwe strażackie „cacko” – cieszy się Ireneusz Zadylak, komendant gminny jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Żarowie.

Wyprodukowany w tym roku Mercedes-Benz na podwoziu Atego kosztował dokładnie 697 tysięcy 950 złotych.

Sześcioosobowy wóz to średni samochód pożarniczy z napędem 4×4, wyposażony w kamerę monitorującą, która przystosowana jest do pracy w każdych warunkach atmosferycznych. Ponadto, samochód został również wyposażony w wysokociśnieniową linię szybkiego natarcia oraz wysuwany maszt oświetleniowy z głowicą i dwoma reflektorami. Indywidualne oświetlenie do czytania mapy dla pozycji dowódcy i specjalistyczny sprzęt to tylko niektóre z elementów wyposażenia nowego samochodu – wylicza Michał Domański, inspektor ds. wojskowości, obrony cywilnej, wojskowości i porządku publicznego Urzędu Miejskiego w Żarowie.

Cieszę się, że udało się spełnić oczekiwania naszych druhów. Na pewno poprawi to bezpieczeństwo na terenie gminy – dopowiada Leszek Michalak, burmistrz Żarowa.

Nabycie wozu było możliwe dzięki finansom z budżetu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego, Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Krajowego Systemu Ratownictwa Gaśniczego. Nowy Mercedes czeka tylko na uroczystość poświęcenia.

Oprac. MM

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *