Pierwsze rozstrzygnięcia (FOTO, VIDEO)

Czwartek był drugim dniem rozgrywanego w Świdnicy dziesiątego, jubileuszowego Międzynarodowego Turnieju Piłkarskiego Silesian Cup. Poznaliśmy już niemal wszystkie drużyny, które od piątku rozp0oczną rywalizację w decydującej fazie pucharowej.

 

Czwartek był drugim dniem rozgrywanego w Świdnicy dziesiątego, jubileuszowego Międzynarodowego Turnieju Piłkarskiego Silesian Cup. Poznaliśmy już niemal wszystkie drużyny, które od piątku rozp0oczną rywalizację w decydującej fazie pucharowej.

W kategorii U 9 fazę grupową jak burza przeszła Polonia-Stal Świdnica. Komplet zwycięstw i imponujący bilans bramkowy 75:0 każe w młodych świdniczanach upatrywać głównych faworytów turnieju. W ćwierćfinale Polonia-Stal zagra z… Polonią-Stalą II Świdnica. Pozostałe pary stworzą: Chojnik Jelenia Góra – Football Academy Leszno, Akademia Sportu Milicz – FA II Leszno oraz Dąbroczanka Pępowo – Orlik Prudnik.

W kategorii U 10 w piątek odbędą się dwa ostatnie mecze fazy grupowej, ale pewne gry w ósemce są już Polonia-Stal I Świdnica, Notecianka Pakość, GKS I Bełchatów, Dąbroczanka Pępowo i FA Leszno. Jedynym zespołem, który zakończył fazę grupową z kompletem punktów była Dąbroczanka.

W fazie grupowej kategorii U 11 brały udział (poza punktacją) damskie zespoły U 13. Dziewczęta w piątek i sobotę zagrają ze sobą systemem każdy z każdym. Chłopcy tymczasem w piątek zmierzą się w ćwierćfinałach: Polonia-Stal Świdnica – Akademia Sportu Milicz, FA Leszno – FA II Leszno, Orlik Prudnik – Chojnik Jelenia Góra i Piast Nowa Ruda – FC Kaliningrad. W fazie grupowej najlepiej zaprezentowały się Polonia-Stal, FA II i Piast. Wszystkie te zespoły wygrały komplet czterech spotkań.

https://www.youtube.com/watch?v=jyjOpSaYAZE

W kategorii U 12 w fazie pucharowej zagra aż piętnaście zespołów – faktycznie wszystkie zespoły mają jeszcze szansę na ostateczny triumf. Jedyną drużyną, która dotąd wygrała wszystkie mecze jest Polonia-Stal II Świdnica.

Wreszcie kategorii U 14 pełen zestaw par ćwierćfinałowych poznamy w piątek. W rozgrywkach grupowych świetnie spisali się gracze GKS-u IV Bełchatów, którzy wygrali komplet pięć meczów, strzelając rywalom 24 gole i nie tracąc żadnego.

Podobnie jak we środę wyłoniono zwycięzców konkursów technicznych wzorowanych na programie Turbo Kozak stacji Canal+. W kategorii U 11 najlepszy był Hubert Szulc z FA II Leszno, a w U 12 Igor Skalski ze Stali I Rzeszów. Nagrody w tych zawodach funduje Galeria Świdnicka, gdzie odbywają się również towarzyszące Silesian Cup małe turnieje dla najmłodszych piłkarzy.

 

Szczegółowy program, terminarze, galerie zdjęć i wiele innych przydatnych informacji można znaleźć na oficjalnej stronie turnieju www.silesiancup.pl

 

Program Silesian Cup 2015

 

Piątek 7.08

9.00-17.30 – Rozgrywki grupowe/faza pucharowa

Sobota 8.08

9.00-16.30 – Półfinały i finały

17.00 – Ceremonia wręczenia nagród i zakończenia

 

{gallery}galerie/00silesian2{/gallery}
 
{fcomment}

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *