Pierwsza zarejestrowana lista w Polsce

W ubiegły poniedziałek, w godzinach przedpołudniowych działacze PiS w okręgu wałbrzyskim jako pierwsi w Polsce złożyli dokumenty niezbędne do rejestracji listy kandydatów do Sejmu w okręgu numer 2 oraz kandydatów do Senatu w okręgach numer 4 i 5.

Z ostatniego miejsca na liście PiS w wyborach parlamentarnych wystartuje burmistrz Jaworzyny śląskiej, Grzegorz Grzegorzewicz (pierwszy z lewej)

Pod listą sejmową działaczom udało się zebrać ponad 11 tysięcy podpisów (dwukrotnie więcej niż wymagana liczba), podobnie było w przypadku list poparcia dla kandydatów do Senatu. – Dzisiaj wyznaczeni przeze mnie współpracownicy złożyli dokumenty naszych kandydatów konieczne do ich rejestracji do Sejmu i Senatu. Dzięki sprawnej pracy naszych struktur już dzisiaj rozpoczynamy regionalną kampanię wyborczą. W tym czasie nasi polityczni rywale dopiero kończą personalne układanki i mozolnie zbierają podpisy. Dziękuję wszystkim zaangażowanym w zbiórkę podpisów oraz wszystkim osobom, które zdecydowały się poprzeć naszą listę. Mamy świetnych kandydatów – na 16 osób 4 to obecni parlamentarzyści, a pozostałych 12 to byli lub obecni samorządowcy, doskonale znający specyfikę regionu. Otwieramy się na nowe środowiska i osoby, którym bliskie są ideały Prawa i Sprawiedliwości. Kandydaci przez najbliższe 46 dni będą prezentować program Zjednoczonej Prawicy dla Polski oraz regionu wałbrzyskiego – informował w poniedziałek Michał Dworczyk, lider PiS w okręgu wałbrzyskim. – W zaledwie tydzień udało nam się zebrać naprawdę imponującą liczbę podpisów poparcia. W czasie rozmów z mieszkańcami usłyszeliśmy dużo słów wsparcia i za to serdecznie dziękuję. Mam nadzieję, że te osoby, które dzisiaj nie są przekonane do programu Prawa i Sprawiedliwości już wkrótce dzięki naszym propozycjom dla regionu zmienią swoje nastawienie. Zapraszamy do wspólnej rozmowy o potrzebach południa Dolnego Śląska – dodał Kamil Zieliński, kandydat PiS do Senatu z Wałbrzycha.

(opr)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *