Piękna przygoda młodych świdnickich piłkarzy

Ze znakomitym jedenastym miejscem i całą masą niezapomnianych wrażeń wrócili uczniowie Szkoły Podstawowej nr 6 w Świdnicy i piłkarze Polonii-Stali z rozgrywanego w Warszawie XVI edycji Turnieju Piłkarskiego „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”.

tymbark16

Turniej „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” to największe rozgrywki dla dzieci w wieku szkolnym w Europie. Organizatorem turnieju jest Polski Związek Piłki Nożnej, a głównym sponsorem od dziesięciu lat jest firma Tymbark. Celem imprezy jest zachęcanie uczniów szkół podstawowych do uprawiania sportu, wyłanianie piłkarskich talentów oraz spełnianie dziecięcych marzeń. Turniej był początkiem piłkarskiej przygody dla wielu obecnych reprezentantów Polski różnych kategorii wiekowych: m.in. Arkadiusza Milika, Piotra Zielińskiego, Bartosza Salamona, Marcina Kamińskiego, Tomasza Kędziory czy Bartosza Bereszyńskiego.

Finałowe rozgrywki szesnastej edycji zawodów od 30 kwietnia do 2 maja odbyły się w Warszawie.

Chłopcy trenowani przez Mariusza Krupczaka i Sebastiana Ratajczaka trafili do bardzo silnej grupy razem z piłkarzami z województw mazowieckiego, śląskiego i zachodniopomorskiego. Po porażkach 0:3 z Pomorzem Zachodnim i 2:4 z Mazowieckim, a także zwycięstwie 5:3 z województwem śląskim zajęli trzecie miejsce w grupie i zapewnili sobie grę w fazie 9-16. Tam przyszedł czas na dwie wygrane – 2:0 z Wielkopolską i 3:1 ze Śląskiem oraz porażkę 1:3 z województwem podkarpackim. Te wyniki dały jedenastą pozycję w skali kraju w kategorii dwunastolatków. Rezultat fantastyczny biorąc pod uwagę, że w tegorocznej edycji imprezy wystartowało kilkanaście tysięcy drużyn z całego kraju.

Świdniccy piłkarze zagrali w kładzie: Leśniak, Kosakowski, J. Solarz, Norkiewicz, Przyborowski, Kmiecik, Gliwa, Ratajczak, Matuszkiewicz, M. Solarz, Jezierski, Nowak.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *