Pięć „baniek” dla przedsiębiorców

kasa1

kasa1Sudeckie Stowarzyszenie Inicjatyw Gospodarczych wygrało kolejny, szósty już konkurs, przeprowadzany przez Bank Gospodarstwa Krajowego o realizację Inicjatywy Jeremie na Dolnym Śląsku.

 

Sudeckie Stowarzyszenie Inicjatyw Gospodarczych wygrało kolejny, szósty już konkurs, przeprowadzany przez Bank Gospodarstwa Krajowego o realizację Inicjatywy Jeremie na Dolnym Śląsku. kasa1

Pozyskana kwota unijnych funduszy to 5 mln zł, które stowarzyszenie przeznaczy na finansowanie, w formie symbolicznie oprocentowanych pożyczek, rozwojowych inwestycji mikro, małych i średnich przedsiębiorstw.

Zaledwie 11 grudnia ubiegłego roku, SSIG zakończyło wart także 5 mln zł piąty projekt a w całym 2014 r. pozyskało w dwóch konkursach 10 mln zł, z których udzieliło przedsiębiorcom pożyczek na 1,5 proc.

Jeremie to inicjatywa finansowego wspierania rozwoju, potencjału i konkurencyjności małych przedsiębiorstw (w tym także nowo powstających i jednoosobowych), decyzją Samorządu Województwa, wdrażana na Dolnym Śląsku od 2010 roku w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego.

Sudeckie Stowarzyszenie Inicjatyw Gospodarczych pozyskuje kapitały i udziela pomocy naszym przedsiębiorcom od samego początku istnienia tego programu. Łącznie ze świeżo wygranym konkursem, zdobyło do dyspozycji małych przedsiębiorców 25,5 mln złotych. Jednym z ważniejszych i interesujących efektów tego działania jest to, że 33 proc. udzielonych pożyczek przeznaczone zostało na umożliwienie podjęcia po raz pierwszy, własnej działalności gospodarczej osobom młodym, wchodzącym dopiero na trudny rynek pracy – mówi Konrad Jabłoński, prezes SSIG.

Działania SSIG są doceniane. W minionym roku stowarzyszenie dwa razy otrzymało nagrody finansowe Banku Gospodarstwa Krajowego a 19 września, na Ogólnopolskiej Gali Przedsiębiorczości w Warszawie, jako jedyne z Dolnego Śląska i jedno z pięciu w Polsce, statuetkę za realizację projektu Jeremie w regionie i wspieranie z sukcesem lokalnej przedsiębiorczości.

Oprac. (tomba)

{fcomment}

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *