Pegazik 2016 – eliminacje gminne w Jaroszowie

Już po raz czwarty w Zespole Szkolno–Przedszkolnym w Jaroszowie zorganizowano eliminacje gminne XXI Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego „Pegazik”.

Pegazik 2016 4

W imieniu organizatorów recytatorów i ich opiekunów przywitała dyrektor ZSP w Jaroszowie – Beata Jankiewicz. Najzdolniejszych recytatorów z naszej gminy wysłuchała naczelnik Wydziału Oświaty – Urszula Podsiadły – Szubert.
W tegorocznym konkursie zaprezentowało się 25 recytatorów ze szkół podstawowych i 9 gimnazjalistów. Do pracy w Komisji Konkursowej zostali zaproszeni: Maria Kierko – wieloletnia nauczycielka w jaroszowskiej szkole, Katarzyna Wójcik – dyrektor Biblioteki Publicznej w Strzegomiu, Wioletta Urban-Smagłowska – naczelnik Wydziału Kultury, Sportu i Promocji UM w Strzegomiu oraz ks. Mateusz Zając – absolwent jaroszowskiego gimnazjum, wielokrotny laureat etapów gminnych, powiatowych i wojewódzkich Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego „Pegazik”.

Koordynatorkami konkursu były polonistki z ZSP w Jaroszowie: Monika Bytnar-Gołembiowska i Bronisława Czapla, które w tegorocznej edycji wykorzystały w dekoracji motyw „uskrzydlonego roweru” będącego znakiem rozpoznawczym tego konkursu. Pamiątkowe upominki dla uczestników wykonane zostały własnoręcznie przez Dorotę Burzyńską – również nauczycielkę jaroszowskiej szkoły.

Konkurs „Pegazik” jest w gminie Strzegom „wizytówką” naszej szkoły. Bardzo podoba nam się wyjątkowa dekoracja i wystrój sali gimnastycznej. Od uczniów z innych szkół, często słyszymy wiele pozytywnych opinii, a recytatorzy bardzo lubią prezentować się właśnie w naszej szkole. W tym roku laureatkami zostały gimnazjalistki: Zofia Malinowska i Martyna Falacińska, natomiast Paulina Kuczerka otrzymała wyróżnienie. Dzięki eliminacjom szkolnym, wielu uczniów w naszej szkole interesuje się poezją i recytacją. Eliminacje gminne to dla nas prestiż!

Uczniowie klasy II b ze Szkoły Podstawowej w Jaroszowie w składzie: Maja Angrys, Julia Hamernik, Kacper Hucał, Aleksander Kowalski, Bartosz Krupczak, Dariusz Liszcz, Fabian Miś, Justyna Redlica, Michał Redlica, Angelika Siewiera, Julia Soroka, Krzysztof Supranowicz, Milena Wićko, Karolina Zadykowicz, Martyna Zając, Hanna Zięba, której opiekunem jest Katarzyna Niedźwiedzka.

Pegazik 2016 3

Pegazik 2016 2

Pegazik 2016 1

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *