Paweł Krysiak zmienia auto (FOTO, WIDEO)

Na niespełna miesiąc przed Rajdem Świdnickim – Krause swoje plany na sezon 2016 zdradza Paweł Krysiak. Kierowca ze Strzegomia, który ma na swoim koncie m.in. tytuł II Wicemistrza Polski 2015 w klasie 4N przesiada się do Forda Fiesty R2. Samochód będzie wypożyczany z firmy Evo Tech z Wisły, a plan startów optymistycznie zakłada 5 rund Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski.

krysiak (5)

Paweł Krysiak ma już za sobą pierwsze doświadczenia z jazdy nowym samochodem. Krótkie testy przed sezonem odbyły się na trasie w Kamionkach. – Te kilkadziesiąt kilometrów przejechanych treningowo pozwoliło mi na wstępne rozpoznanie auta. Fiesta R2 prowadzi się zupełnie inaczej niż Astra, Clio czy Civic, którymi wcześniej startowałem. Do przećwiczenia jest przede wszystkim zmiana biegów. Tutaj do czynienia mam ze skrzynią sekwencyjną, z którą nigdy wcześniej nie jeździłem. Muszę przyznać, że samochód prowadzi się rewelacyjnie i czuję w nim duży potencjał – mówi Paweł Krysiak, zawodnik Automobilklubu Ziemi Kłodzkiej.

Ford Fiesta R2, który na ten sezon wybiera Paweł Krysiak, zbudowany jest przez Evo Tech z Wisły przy użyciu zestawu modyfikującego opracowanego przez M-Sport. W porównaniu z cywilną Fiestą, R2 ma między innymi z części zwiększające osiągi silnika. Silnik 1,6 Zetec osiąga moc 170 KM/ 7500 obr./min. To motor 4-cylindrowy rzędowy, DOHC, 16-zaworowy. Fabryczną skrzynię biegów zastąpiono pięciobiegową jednostką sekwencyjną Sadev z płytkowym mechanizmem różnicowym o ograniczonym poślizgu i wzmocnionymi półosiami napędowymi. Inne są również hamulce, a zawieszenie oparte jest na częściach firmy Reiger ze sprężynami Eibach. Auto waży 1 030kg.

W sezonie 2016 na prawym fotelu w rajdówce Pawła Krysiaka, podobnie jak w latach ubiegłych, zasiądzie Paweł Gacek, również zawodnik Automobilklubu Ziemi Kłodzkiej. Kalendarz startów dla załogi Krysiak/Gacek prezentuje się następująco: Rajd Świdnicki – Krause (15-17 kwietnia), Rajd Rzeszowski (04-06 sierpnia), Rajd Nadwiślański (02-04 września),  Rajd Dolnośląski (07-09 października), oraz Rajd Arłamów (03-05 listopada).

– Obecnie dopinamy jeszcze umowy sponsorskie i nieustannie przeliczamy budżet. Mam nadzieję, że uda nam się wszystko poukładać tak, aby zrealizować nasz ambitny plan startów i móc skutecznie walczyć w klasie. Start Fiestą R2 to zdecydowanie większe wyzwanie finansowe niż to w poprzednim sezonie  – przyznaje Paweł Krysiak.

Paweł Krysiak Rally Team na odcinkach specjalnych w Fordzie Fiesta R2 pojawi się już za niespełna miesiąc. W dniach 16-17 kwietnia, podczas 44. Rajdu Świdnickiego- Krause do pokonania będzie 12 oesów o łącznej długości 136 km. Cały rajd liczy  540km (razem z dojazdówkami).

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *