Paulina Lenda wystąpi przed Skubasem

paulina lenda 2

paulina lenda 2Świdnicka wokalistka, debiutująca w zeszłym roku albumem „Wolf Girl” Paulina Lenda wystąpi razem z Piotrem Krakowskim (gitara) 29 kwietnia w Sali Teatralnej ŚOK. Jej koncert rozpocznie wieczór, podczas którego będzie można również zobaczyć i usłyszeć Skubasa z zespołem promujących zeszłoroczną płytę „Brzask”.

Świdnicka wokalistka, debiutująca w zeszłym roku albumem „Wolf Girl” Paulina Lenda wystąpi razem z gitarzystą Piotrem Krakowskim 29 kwietnia w sali teatralnej ŚOK. Jej koncert rozpocznie wieczór, podczas którego będzie można również zobaczyć i usłyszeć Skubasa z zespołem promujących zeszłoroczną płytę „Brzask”.

paulina lenda 2Znana za sprawą niepowtarzalnej, głębokiej barwy swojego niskiego głosu Paulina Lenda bardzo dużo czerpie z muzyki folkowej. Wychowywała się jednak słuchając „czarnych” brzmień. Artyści, którzy teraz mają duży wpływ na jej twórczość to m.in. Tracy Chapman, Lauryn Hill (szczególnie jej akustyczne poczynania), Lizz Wright, India Arie, Erykah Badu. W 2008 r. Paulina została odkryta dzięki programowi „Mam Talent”. W pierwszej polskiej edycji tego telewizyjnego show pojawiła się na scenie z coverem piosenki „Ready for love” z repertuaru India Arie. Po kilku latach, z pomocą Jarka Zawadzkiego i Błażeja Domańskiego, Paulina nagrała swoją pierwszą debiutancką płytę zatytułowaną „Wolf Girl”.

Najnowszy album Skubasa zdobi wyjątkowa oprawa graficzna. Podobnie jak przy poprzedniej płycie, zaprosił on do współpracy Przemka „Sainera” Blejzyka, który ma już mocno ugruntowaną pozycję w polskim Street Art’cie.

Bilety na organizowany przez Świdnicki Ośrodek Kultury koncert są już w sprzedaży a ich ilość jest ograniczona. W przedsprzedaży można je kupić za 30 zł w sieci Ticketpro (m.in. Empik) i w Informacji Turystycznej. Bilety kupione w Informacji Turystycznej uprawniają w dniu wydarzenia do 15% rabatu w Piwnicy Ratuszowej, która jest partnerem koncertu.

oprac. bfg, fot Wiktor Bąkiewicz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *