Patriotycznie pod pomnikiem

Przedstawiciele związków kombatanckich, żołnierskich i mundurowych, samorządowcy, reprezentanci władz powiatu, miasta, gminy i mieszkańcy wezmą udział w świdnickich uroczystościach Dnia Wojska Polskiego.

Tradycyjnie areną spotkania będzie plac przed Pomnikiem Zwycięstwa na placu Grunwaldzkim. Akademia odbędzie się w środę 15 sierpnia. Uroczystości pod pomnikiem poprzedzi uroczysta msza święta odprawiona w katedrze. Po niej pod eskortą policji nastąpi przemarsz z placu Jana Pawła II z orkiestrą i sztandarami.

Po oficjalnych przemówieniach, włożeniu flagi na maszt, odśpiewaniu hymnu państwowego, delegacje złożą wiązanki kwiatów pod pomnikiem. Wszystko odbędzie się przy dźwiękach Świdnickiej Orkiestry Dętej.

Święto Wojska Polskiego obchodzone jest na pamiątkę bitwy warszawskiej z 1920 roku, w której polskie wojska pokonały bolszewików. Po wojnie nie celebrowano tej daty. Do rangi święta państwowego 15 sierpnia powrócił w 1992 roku.

Program uroczystości 15 sierpnia:

– godz. 13.00 – msza święta w Katedrze św. Stanisława i św. Wacława w Świdnicy

– godz. 14.00 – przemarsz z placu Jana Pawła II na plac Grunwaldzki z orkiestrą i sztandarami (trasa przemarszu: ul. Długa 33, Rynek, ul. Łukowa, pl. Grunwaldzki)

– godz. 14.15 – uroczystości pod pomnikiem na placu Grunwaldzkim

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *