Pasowanie na czytelnika (FOTO)

Stali się pełnoprawnymi czytelnikami. W Szkole Podstawowej nr 6 w Świdnicy odbyło się uroczyste pasowania na Czytelnika Biblioteki Szkolnej uczniów klas pierwszych.

IMG_1002

Na uroczystość zaproszona została wicedyrektor Monika Eszwowicz oraz rodzice dzieci.

Podczas inscenizacji przygotowanej przez uczniów z klas 2b i 2d, pierwszaki miały okazję dowiedzieć się, co czują książki, które zostały zniszczone przez czytelników. Przerażeni bohaterowie książek zapomnieli z jakiej są bajki. Na szczęście dzieci pomogły im trafić do właściwej i wszystko skończyło się dobrze. Następnie uczniowie wysłuchali próśb książki, która zwraca się do czytelników, aby po niej nie pisać, nie wyrywać stron oraz dbać o nią.

Najważniejszym momentem całej uroczystości było złożenie przyrzeczenia oraz pasowanie przez wicedyrektor na Czytelnika Biblioteki Szkoły Podstawowej nr 6 w Świdnicy.

Małym czytelnikom i rodzicom zaprezentowane zostały również nowości książkowe, które zakupiono do biblioteki w ramach programu rządowego Książki naszych marzeń. Dzieci mogły je sobie pooglądać, a następnie wypożyczyć w bibliotece.

(SP 6)

IMG_0996 IMG_0999 IMG_1002 IMG_1005 IMG_1006 IMG_1010

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *