Pasowani na czytelnika (FOTO)

Najmłodsi uczniowie Szkoły Podstawowej nr 6 w Świdnicy zostali pasowani na czytelnika biblioteki szkolnej. Pierwszoklasiści dowiedzieli się, że na wyciągnięcie ręki istnieje wspaniały świat, pełen fantastycznych postaci i bohaterów, z którymi można przeżyć niejedną przygodę – wystarczy tylko sięgnąć po książkę.

Pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej to wyjątkowa uroczystość w Szkole Podstawowej nr 6. Organizowane  co  roku,  weszło  na  stałe  do  kalendarza  szkolnych  wydarzeń. Oficjalne przyjęcie najmłodszych uczniów do grona czytelników biblioteki szkolnej odbyło się 7 lutego. Głównym celem uroczystości było rozbudzanie zainteresowań czytelniczych, wyrabianie szacunku do książki oraz zachęcenie najmłodszych do korzystania ze zbiorów biblioteki szkolnej.

Podczas tej imprezy uczniowie klas I mieli okazję obejrzeć  przedstawienie  „W krainie bajek”  w  wykonaniu  starszych koleżanek  z  klasy  II b – „młodych aktorów”, przygotowane przez panie Sabinę Wilczyńską i Halinę Styrna.

Dzięki  inscenizacji pierwszoklasiści dowiedzieli się, że na wyciągnięcie ręki istnieje wspaniały świat, pełen fantastycznych postaci i bohaterów, z którymi można przeżyć niejedną przygodę – wystarczy tylko sięgnąć po książkę. Uczniowie przypomnieli sobie również w jaki sposób należy obchodzić się z książką i jak o nią dbać. Najważniejszym  jednak momentem  całej uroczystości  było  złożenie  przyrzeczenia  przez  uczniów klas pierwszych  i  sam  fakt  pasowania  na  czytelnika  biblioteki  szkolnej.

Na zakończenie zabrała głos dyrektor Violetta Skibicka zachęcając uczniów do częstych odwiedzin w bibliotece, czytania i poszanowania książek.

Następnie pierwszoklasiści odwiedzili wypożyczalnię, gdzie zapoznali się z księgozbiorem przeznaczonym dla najmłodszych i regulaminem biblioteki. Dzieci doskonale poradziły sobie także z tematyką poszanowania zbiorów. Po tym mogły już samodzielnie wybrać i wypożyczyć pierwszą książkę w bibliotece szkolnej, co było dla nich niesamowitym przeżyciem.

26 stycznia podczas prezentacji multimedialnej „Biblioteka zaprasza”, również rodzice uczniów klas I mieli okazję do zapoznania się z ofertą biblioteki szkolnej, a ponadto sposobami zachęcania do czytania i potrzebą rozwijania zainteresowań czytelniczych u dzieci. Prezentację multimedialną i uroczystość pasowania uczniów klas I na czytelników biblioteki prowadziła Sabina Wilczyńska.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *