Park Centralny bez wykonawcy

parki 17

parki 17Władze Świdnicy wypowiedziały umowę firmie Zbylbruk – wykonawcy modernizacji Parku Centralnego. Powodem jest wolniejsze od planowanego tempo prac.

 

Władze Świdnicy wypowiedziały umowę firmie Zbylbruk – wykonawcy modernizacji Parku Centralnego. Powodem jest wolniejsze od planowanego tempo prac.

Dzisiaj miasto miało przejąć plac budowy. Powody decyzji o odstąpieniu od umowy wyjaśniał podczasd dzisiejszej konferencji prasowej zastępca prezydenta Świdnicy Marek Suwalski. – W okresie od 15 października do 23 grudnia wykonawca wykonał prace wartości 53 tys. zł, a nie jak było planowane 1 mln 600 tys zł. – Wywołało to poważne wątpliwości co do wykonania warunków obowiązującej umowy. W tej sytuacji podjęto decyzję o odstąpieniu od realizacji z winy wykonawcy – uzupełnia Ewa Dryhusz, rzeczniczka prasowa Urzędu Miejskiego w Świdnicy.

Wykonawca najpierw usprawiedliwiał zwłokę brakiem decyzyjności świdnickiego magistratu po wyborach samorządowych, a następnie swoimi robotami w innych lokalizacjach. Odstąpienie od umowy może opóźnić realizację inwestycji, która według plamów miała się zakończyć w czerwcu 2015 roku. parki 17

 Przypomnijmy, że za blisko sześć milionów złotych w Parku Centralnym powstać ma między innymi zespół fontamn i mały amfiteatr. W ramach inwestycji ułożona ma zostać nowa nawierzchnia na alejkach, powstanie system oświetlenia parkowego połączonego z systemem sterowania wodą w fontannach. Nowy zespół fontann będzie się składał z fontanny głównej oraz dwóch fontann posadzkowych, które są dużą atrakcją dla dzieci. Wybudowany zostanie m. in. mały amfiteatr, zainstalowane zostaną nowe ławki, kosze na śmieci, pojawią się stojaki na rowery. Na nowo ukształtowane zostaną skarpy, mury oporowe i nasypy. Zostaną również nasadzone nowe rośliny.

Można się spodziewać,, że sprawa odstąpienia od umowy może znaleźć swój finał w sądzie. Za niewywiązanie się z warunków umowy firma Zbylbruk może zapłacić karę 20 proc. wartości inwestycji.

{fcomment}

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *