Panie na start! (FOTO)

Przedsięwzięcie „Kobieta w Biegu, Zawsze Pier(w)si” zawita do Świdnicy. 5 marca na wszystkie panie (ale nie tylko!) czeka pięciokilometrowa trasa wytyczona alejkami Parku Centralnego. Bieg ma formę rekreacyjną i edukacyjną. Ideą jest zwrócenie uwagi na problem nowotworów piersi i sposobów radzenia sobie z chorobą.

bieg kobiet 014

Dzisiaj w hotelu Fado organizatorki świdnickiego Biegu Kobiet: Marzena Michalec (Kobieta w Biegu) i Anna Januszko (Aktywni Pozytywni) przedstawiły szczegóły wydarzenia. – Nie liczy się uzyskany czas, ale to, żeby być razem. Można biec, można biec pchając wózek z dzieckiem, można wziąć kijki lub przemaszerować dystans – tłumaczą organizatorki. Pasją biegania chcą zarazić inne kobiety, a przy okazji zwrócić uwagę na problem nowotworów piersi, zachęcać do profilaktyki i częstszych badań. – Każdego roku na nowotwory piersi leczy się w Polsce 12 tysięcy kobiet. Aż 5 tysięcy umiera. Najczęściej przyczyną jest zbyt późne wykrycie nowotworu, bo w XXI wieku jest on praktycznie w 100 procentach uleczalny – mówiła Marzena Michalec, która jak przyznaje sama boryka się z guzem w piersi.

Bieg Kobiet odbędzie się 5 marca o godzinie 12.00 w Parku Centralnym. Zgłoszenia do biegu przyjmowane są drogą elektroniczną do 3 marca. Dotąd zapisało się blisko 400 pań. Dla wszystkich uczestników przygotowano bardzo atrakcyjne pakiety startowe (m.in. różowa koszulka z hasłem biegu, kosmetyk, bon na 50 zł do wykorzystania w sklepie jednego ze sponsora, woda, baton energetyczny i e-book poświęcony profilaktyce i sposobom walki z rakiem piersi. Szczegóły wydarzenia, zapisy itp. na www.kobietawbiegu.pl oraz portalu społecznościowym Facebook. Dodajmy, że w Biegu Kobiet mogą wziąć udział również panowie. – Na poprzednich edycjach biegu w Gdyni czy Wrocławiu mieliśmy od 5 do 8 mężczyzn – zaznacza Marzena Michalec.

Patronat nad biegiem objęła prezydent Świdnicy Beata Moskal-Słaniewska.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *