„Pan Hilary to ja i ty” – konkurs międzyszkolny

„Pan Hilary to ja i ty” to wielkie wydarzenie w naszej szkole, ale także we wszystkich szkołach podstawowych w Świdnicy. Składa się z konkursów: recytatorskiego, plastycznego, sportowego i najważniejszego charytatywnego, skierowany do uczniów klas 0-III.

Pan Hilary 4

Głównym celem jest akcja charytatywna na rzecz dzieci niewidomych i słabowidzących zrzeszonych w Świdnickim Związku Niewidomych. Już od lutego dzieci zbierają fanty na loterię, sprzedają upieczone przez rodziców ciasta itp. – zdobywają w ten sposób pieniądze na pomoc potrzebującym dzieciom. Finał akcji to wielka gala, na której zostają wręczone nagrody uczestnikom, pamiątkowa plakietka, występują uczniowie szkoły, najlepsi recytatorzy. Wręczony jest symboliczny czek dla niewidomych prezesowi związku. W tym roku wspólnie szkoły podstawowe ze Świdnicy zebrały 5547,96 zł.

Jest to święto szkoły, w którym my, najmłodsi uczniowie, mamy bardzo ważne zadania. Najpierw organizujemy akcje i zbieramy pieniądze dla potrzebujących dzieci niewidomych. Lubimy loterię, pchli targ – gdzie możemy za złotówkę kupić fajne rzeczy. Zrobiliśmy też sałatkę owocową, każdy przyniósł jakieś owoce i sprzedaliśmy ją innym uczniom, a nawet pani dyrektor. Braliśmy udział w konkursie recytatorskim. Potem to my prowadziliśmy całą imprezę. Witaliśmy gości z urzędu miasta i innych szkół. A Małgosia dostała nagrodę i występowała przed wszystkimi gośćmi. Wiemy, że chociaż jesteśmy mali, to możemy pomagać innym.

Uczniowie klasy I b z Niepublicznej Szkoły Podstawowej ŚSO „Bliżej dziecka” w Świdnicy, której opiekunem jest Anna Patro.

Pan Hilary 3 Pan Hilary 2 Pan Hilary 1

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *