Pamiętaj o mammografii

IMG 4391

IMG 4391W lutym mammobus odwiedzi powiat świdnicki. Program jest jednym z Narodowych Programów Zwalczania Chorób Nowotworowych. Zachęcamy do propagowania profilaktyki związanej z rakiem piersi, gdyż jest to najczęściej występujący nowotwór wśród Polek.

W lutym mammobus odwiedzi powiat świdnicki. Program jest jednym z Narodowych Programów Zwalczania Chorób Nowotworowych. Zachęcamy do propagowania profilaktyki związanej z rakiem piersi, gdyż jest to najczęściej występujący nowotwór wśród Polek.

IMG 4391

Kogo dotyczą badania w ramach Programu?

Programem objęte są kobiety w wieku 50-69 lat, ponieważ jest to grupa szczególnie narażona na zachorowanie na raka piersi. Na badania nie potrzebne jest skierowanie lekarskie. Badanie jest bezpłatne, refundowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

Szczególnie apel kierowany jest w stronę pań z rocznika 1965, ponieważ w tym roku to one objęte są programem i po raz pierwszy mogą wykonać badanie bez skierowania i bezpłatnie.

Mammografię można będzie wykonać:

Żarów – 4 lutego przy Ochotniczej Straży Pożarnej, ul. Armii Krajowej 55

Jaworzyna Śląska – 4 lutego przy Stadionie, ul. Sportowa

Strzegom – 5 i 6 lutego przy Ośrodku Sportu i Rekreacji, ul. Mickiewicza 2

Mammografia trwa jedynie kilka minut i polega na zrobieniu 4 zdjęć rentgenowskich – dwóch projekcji każdej piersi. Badania nie należy się obawiać, ponieważ promieniowanie, które emituje jest nie większe niż przy RTG zęba. Pozwala na rozpoznanie i wykrycie tzw. zmian bezobjawowych (guzków oraz innych nieprawidłowości w piersi) w bardzo wczesnym etapie rozwoju – wtedy, kiedy nie są one wyczuwalne przez kobietę lub lekarza, co bardzo istotnie zwiększa szansę wyleczenia.

Wcześniejsza rejestracja pod nr tel. 58 666 2 444. Call Center czynne jest 7 dni w tygodniu. Informacje o badaniach dostępne również na stronie internetowej www.mammo.pl  

opr. bfg

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *