Pamiętają o papieżu Polaku

Papieskim biegiem, koncertem, poezją recytowaną i śpiewaną, pracami plastycznymi, tańcem, uroczystą mszą świętą i licznymi wystawami upamiętniają postać wielkiego Polaka – św. Jana Pawła II. W Świdnicy po raz trzynasty organizowane są Dni Papieskie. Liczne przedsięwzięcia pod hasłem przewodnim „Pamięć i obecność” potrwają do 20 maja.

Tegoroczny program obfituje w wydarzenia religijne i artystyczne oraz towarzyszące o charakterze rekreacyjnym.

Rozpoczęły się one dzisiaj 17 maja o godz. 11.00 Finałem XIII Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego Poezji i Prozy „ARKA”, który zaplanowano w miejskim teatrze.

Tego dnia o godz. 16.00 również w teatrze odbędzie się też wernisaż wystawy Konkursu Plastycznego „Jan Paweł II” przygotowany przez Młodzieżowy Dom Kultury w Świdnicy oraz IV Dziecięcy Festiwal Muzyczny „Barka Radości”, o którym piszemy na kolejnych stronach gazety.

W piątek o godz. 18.00 w świdnickiej katedrze będziemy świętować rocznicę urodzin św. Jana Pawła II, a mszę św. na jego część odprawi biskup Ignacy Dec.

W tym roku Dni Papieskie mają dużo skromniejszą oprawę. W sobotę, 19 maja tylko jedno wydarzenie – o godz. 17.00 w Muzeum Dawnego Kupiectwa – wernisaż wystawy Tadeusza Zagoździńskiego „Pierwsze pielgrzymki Jana Pawła II do Polski”.

Świętowanie zakończy niedzielny koncert „Bóg sam wystarcza – poezje z karmelu”. W Parafii pw. NMP Królowej Polski na Osiedlu Młodych o godz. 19.00 wystąpią: Kuba Blokesz, Gabriela Blacha-Cupiał, Michał Szuba, Bartek Plewka i o Mariusz Wójtowicz.

Do tego festyn rodzinny z atrakcjami, zawody kajakowe i po raz pierwszy – Świdnicki Bieg Papieski.

Na wszystkie propozycje wstęp wolny.

Poszczególne informacje o wydarzeniach znajdują się na plakacie. Niestety organizatorzy nie odpowiedzieli na naszą prośbę i nie przesłali redakcji programu w większym formacie na pliku doc, tak aby był jasny i przejrzysty dla wszystkich.

Beata Figurna-Garbiec

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *