Oszukiwała metodą „na wnuczka”. Wpadła na gorącym uczynku

Nawet do 8 lat pozbawienia wolności grozi kobiecie, zatrzymanej przez świdnickich policjantów, a podejrzanej o oszustwa metodą „na wnuczka”. Kobieta wpadła na gorącym uczynku, podczas zasadzki przygotowanej przez funkcjonariuszy.

policja2

Policjanci ustalili, że podejrzana ma na swoim koncie, co najmniej cztery tego typu przestępstwa, gdzie próbowała wyłudzić od starszych osób łącznie blisko 130 tys. złotych. Na szczególne uznanie zasługuje roztropność i właściwa postawa starszej pani, która zorientowała się, że ma do czynienia z prawdopodobną próbą oszustwa i natychmiast powiadomiła o tej sytuacji Policję.

Funkcjonariusze Wydziału Prewencji z Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy, w wyniku podjętych działań, zatrzymali kobietę podejrzaną o oszustwo metodą na tzw. wnuczka”. Zatrzymana, to 38 – letnia mieszkanka Wrocławia. Podejrzana trafił do policyjnego aresztu. Kobieta wpadła w ręce świdnickich policjantów na gorącym uczynku, w momencie przekazywania pieniędzy przez 75 – letnią pokrzywdzoną – mówi asp. szt. Paweł Petrykowski.

Do zdarzenia doszło 16 lutego 2016 r. Starsza pani otrzymała telefon. Rozmówczyni podszyła się pod córkę i pod pretekstem pilnej potrzeby wpłacenia kaucji w związku ze spowodowanym wypadkiem drogowym, poprosiła o pożyczenie 40 tys. złotych. Pokrzywdzona zorientowała się, że ma do czynienia z prawdopodobną próbą oszustwa i powiadomiła o tej sytuacji Policję.

Od tego momentu funkcjonariusze współpracowali już ze starszą panią, informując ją m.in. jak ma dalej postępować. Sami zaś przygotowali zasadzkę. Oszustka, która pojawiła się w umówionym miejscu po odbiór pieniędzy, wpadła prosto w ręce policjantów. Zatrzymana kobieta trafił do policyjnego aresztu.

Funkcjonariusze, którzy wyjaśniają dalej okoliczności tego przestępczego procederu ustalili, że podejrzana ma na swoim koncie, co najmniej 4 tego typu przestępstwa w związku, z którymi usiłowała wyłudzić od starszych osób łącznie blisko 130 tys. złotych. Legenda była zawsze podobna. Policjanci ustalili również,iż 38-latka w październiku i listopadzie 2015 roku na terenie Wałbrzycha dokonała dwóch oszustw, działając w podobny sposób. Udało jej się wyłudzić od pokrzywdzonych pieniądze w kwocie 8 tys. złotych i 15 tys. złotych.

38 – latka już usłyszała już w tej sprawie zarzuty. Za czyny, o które jest podejrzana grozić jej może teraz kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności. O jej dalszym losie zdecyduje sąd. Obecnie funkcjonariusze w dalszym ciągu wyjaśniają wszystkie okoliczności tej sprawy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *