Ostre strzelanie Biało-Zielonych!

Za piłkarzami Dabro-Bau Polonii-Stali Świdnica dwa kolejne sparingi i dwa okazałe zwycięstwa. W minionym tygodniu świdniczanie rozgromili 9:0 Grom Witków i 9:2 brazylijski Football Europa.

Dabro-Bau Polonia-Stal Świdnica – Grom Witków 9:0 (3:0)

Bramki: Myrta (3), Szczygieł (2), Krakowski, Borowy, Barros, Szuba

Dabro-Bau Polonia-Stal: B. Kot – Ł. Kot, Barros, Salamon, Paszkowski, Sowa, Borowy, Białasik, Tragarz, Baumgarten, Krakowski (Wajda,  Orzech, Białas, Kozaczenko, Szuba, Chajewski, Szczygieł, Myrta

Dabro-Bau Polonia-Stal Świdnica – Football Europa 9:2 (5:0)

Bramki dla Dabro-Bau Polonii-Stali: Myrta (2), Szuba (2), Baumgartner, Tragarz, Chajewski, Białasik, Krakowski

Dabro Bau Polonia-Stal: B. Kot – Barros, Salamon, Orzech, Kozachenko, Sowa, Szuba, Borowy, Baumgarten, Tragarz, Myrta,(Doliński, Paszkowski, Białas, Kozaczenko, Chajewski, Białasik, Szczygieł, Krakowski)

Pierwszy sparing z występującym w klasie okręgowej Gromem Witków rozegrano w środę, 26 lutego. Mecz miał bardzo jednostronny przebieg i zakończył się okazałą wygraną aż 9:0. Do przerwy ekipa z Witkowa trzymała się jeszcze dość dzielnie i przegrywała tylko 0:3. Po zmianie stron goście zaczęli opadać z sił, a worek z bramkami rozwiązał się na dobre.

Trzy dni później, w sobotę, 29 marca biało-zieloni zmierzyli się z Brazylijczykami z Football Europa ze Slubic. Był to „awaryjny” rywal, bowiem pierwotnie zespół Rafała Markowskiego miał spotkać się z drużyną z czeskiego Trutnova. Kilka dni wcześniej Czesi odwołali jednak grę z powodu epidemii grypy w zespole. Ekiiupa brazylijskich piłkarzy awizowana była jako silniejsza od lokalnej drużyny Brazola Sport, ale do Świdnicy nie przyjechali w najmocniejszym składzie i ostatecznie nie okazali się zbyt wymagającym rywalem. Biało-zieloni zrobili jednak swoje i spokojnie ich wypunktowali zwyciężając ostatecznie aż 9:2. Tym samym mijający tydzień Polonia zakończyła z bilansem dwóch zwycięstw i rewelacyjnym stosunkiem bramkowym 18:2!

Po serii sparingów polonistów czeka teraz pierwszy mecz o stawkę. Za tydzień, w niedzielę, 8 marca zagrają w Bielawie w ramach półfinału Pucharu Polski na szczeblu OZPN Wałbrzych. Dwa tygodnie później rozpoczną się zmagania w IV lidze. Na inauguracją rundy wiosennej świdniczanie zmierzą się z Moto-Jelczem Oława.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *