Ostatnia szansa na udział w Truskawce

Lipali-foto-02 tn-580x386

Lipali-foto-02 tn-580x386Jeszcze tylko do 6 marca można zgłaszać wykonawców do udziału w świdnickiej Truskawce. Pierwszy z czterech koncertów eliminacyjnych zaplanowano na 28 marca. Gościem specjalnym w Klubie Bolko będzie zespół Lipali.

Jeszcze tylko do 6 marca można zgłaszać wykonawców do udziału w świdnickiej Truskawce. Pierwszy z czterech koncertów eliminacyjnych zaplanowano na 28 marca. Gościem specjalnym w Klubie Bolko będzie zespół Lipali.

Lipali-foto-02 tn-580x386

Lipali to zespół Tomka „Lipy” Lipnickiego powołany do życia po zawieszeniu działalności przez Illusion – rockową legendę lat 90-tych, którą współtworzył jako wokalista i gitarzysta. Po krótkiej przerwie artysta wrócił do rockowej stylistyki nagrywając m.in. takie albumy jak „Pi” (2004), „Bloo” (2007), „Trio” (2009) i „3850” (2012). Grupa planuje nagrać latem tego roku kolejny album a według zapowiedzi niektóre nowe utwory będzie można usłyszeć na nadchodzących koncertach. Do zespołu dołączył też ostatnio nowy członek – Roman Bereźnicki, lider i wokalista formacji Lecter. Lipali jest jednym z dwóch pierwszych, potwierdzonych wykonawców tegorocznego Przystanku Woodstock – drugim jest… Illusion.

Przegląd Truskawka powstał w 1987 roku i od tamtej pory (z krótkimi przerwami) daje możliwość lokalnym wykonawcom zaprezentowania się przed szerszą publicznością oraz walki o nagrodę finansową. Wydarzenie jest skierowane do muzyków z powiatu świdnickiego, dzierżoniowskiego, jaworskiego i wałbrzyskiego, którzy wykonują własny repertuar. 6 marca (piątek) to ostateczny termin przesyłania zgłoszeń. Organizatorzy nie wymagają posiadania profesjonalnych nagrań – wystarczą minimum 2 utwory nagrane „na setkę” na próbie lub koncercie. Szczegółowe informacje (regulamin, formularz zgłoszeniowy) znajdują się na stronie Świdnickiego Ośrodka Kultury:http://www.sok.com.pl/truskawka/

Pierwszy koncert eliminacji do Truskawki z udziałem Lipali rozpocznie się 28 marca o godzinie 18:00 w świdnickim Klubie Bolko. Ceny biletów to 30 zł (przedsprzedaż) i 40 zł (w dniu koncertu) a ich ilość jest ograniczona do 250 sztuk. Sprzedaż prowadzi Informacja Turystyczna w Rynku (ul. Wewnętrzna 2) oraz sieć Ticketpro (m.in. on-line oraz w salonach Empik, Media Markt).

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *