Ostatni sparing na plus

Udała się próba generalna przed rozpoczynającymi się za tydzień rozgrywkami w II lidze. W ostatniej grze kontrolnej gracze ŚKPR-u Świdnica pokonali w Dzierżoniowie miejscową Żagiew.

skpr 16

Mecz rozegrano w piątek, 16 września, dokładnie osiem dni przed inauguracyjnym pojedynkiem ligowym z Borem Oborniki Śląskie. Szare Wilki wygrały z rywalem zza miedzy 31:22 (13:12), osiągając wyraźną przewagę w drugiej połowie. W pierwszej części Żagiew stawiała opór, prezentując się znacznie lepiej niż podczas sierpniowego turnieju w Świdnicy. Trener Grzegorz Garbacz skorzystał z usług trzynastu zawodników, w tym trzech bramkarzy. Królem polowania na bramki okazał się Kamil Rogaczewski (7). – Dzierżoniów postawił wysokie wymagania i z tego się cieszę, bo był to nasz ostatni sparing. Była to dobra okazja do sprawdzenia nad czym jeszcze musimy popracować. Mamy do poprawienia pewne elementy w obronie i ataku, ale jestem zadowolony z zespołu – podsumował sparing trener Garbacz.

Przypomnijmy, że w okresie przygotowawczym ŚKPR rozegrał osiem spotkań. Pięć wygrał (dwa razy z Żagwią, raz z Moto-Jelczem Oława, Realem Astromalem Leszno i niemieckim SV Spandau), jedno zremisował (z Moto Jelczem) i dwa przegrał (z Realem Astromal i niemieckim SV Freiburg).

Żagiew Dzierżoniów – ŚKPR Świdnica 22:31 (12:13)

ŚKPR: Wasilewicz, Kurasiński, Bajkiewicz – K. Rogaczewski 7, P. Kijek 6, Yefimenko 5, Piędziak 4, P. Rogaczewski 3, Brygier 2, Chaber 2, Bieżyński 1, D. Kijek 1, Mieczkowski

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *