OSiR z nowym dyrektorem

Poznaliśmy nazwisko nowego dyrektora Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Swoje obowiązki podejmie 1 czerwca.

zadlo (2)

Konkurs na to stanowisko ogłosił Urząd Miejskie w Świdnicy, po tym jak zwolniony został poprzedni szef jednostki Edward Frączak– Do konkursu na to stanowisko aplikacje złożyły dwie osoby. Komisja konkursowa zarekomendowała osobę Jerzego Żądło, który zaprezentował wysoki poziom merytoryczny i spójną wizję rozwoju ośrodka – mówi Magdalena Dzwonkowska, rzeczniczka prasowa UM Świdnica.

– Głównym zadaniem w 2016 roku będzie poprawa wizerunku ŚOSiR, analiza struktury wewnętrznej i działalności jednostki oraz realizacja zatwierdzonego już planu finansowego. Możliwe zmiany schematu i regulaminu organizacyjnego tak, aby usystematyzować i uporządkować pracę – to moje cele na początek. Zależy mi na poprawieniu atmosfery w pracy i w relacjach międzyludzkich – mówi nowo wybrany dyrektor Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.
W pracy na stanowisku dyrektora ŚOSiR wśród zadań strategicznych znalazły się m.in. pozyskiwanie dodatkowych środków finansowych w zakresie rozwoju i modernizacji infrastruktury sportowej oraz działania inwestycyjne. Współpraca i budowa zaufania ze szkolnymi związkami sportowymi, stowarzyszeniami, klubami sportowymi, jednostkami oświaty i kultury; poszerzenie oferty o nowe, cykliczne imprezy; popularyzacja sportów, które determinują istnienie lodowiska, jak również zintensyfikowanie działań marketingowych – to tylko niektóre z pomysłów dyrektora, które sprawić mają, że obiekty ŚOSiR staną się miejscem aktywnego spędzania wolnego czasu zarówno przez młodszych, jak i starszych mieszkańców nie tylko Świdnicy, ale i okolicznych miejscowości.
Jerzy Żądło – wiek 50 lat, absolwent Politechniki Wrocławskiej, Wydziału Budownictwa Lądowego. Ma na swoim koncie także dwa kierunki studiów podyplomowych: menadżerskie oraz zarządzanie jakością na Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu. Ukończył wiele kursów i szkoleń z zakresu m.in. rozwoju umiejętności menadżerskich, komunikacji, zarządzania ryzykiem, operatywnego systemu zarządzania finansowego, audytu wewnętrznego. Zdał egzamin państwowy na członków rad nadzorczych spółek Skarbu Państwa.
Związany jest z piłką nożną – był piłkarzem MKS Polonia Świdnica, następnie Sparty Świdnica i Stali Świdnica, a obecnie jest trenerem (UEFA B) LKS Bystrzyca Górna. Ukoronowaniem działalności społecznej na rzecz rozwoju sportu było przyznanie mu w 2015 roku, tytułu Zasłużonego dla Gminy Świdnica.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *