Orszak przeszedł ulicami Świdnicy (FOTO)

Kilka tysięcy osób uczestniczyło w tegorocznym Świdnickim Orszaku Trzech Króli. Kolorowy korowód, który przeszedł ulicami Świdnicy już po raz czwarty, odbył się tradycyjnie dzisiaj – 6 stycznia w  święto Objawienia Pańskiego, które zamyka cykl obchodów Bożego Narodzenia.

orszak 2016 bfg (85)

Orszak Trzech Króli wystartował z placu Jana Pawła II. Następnie przeszedł ulicami: Długą, Wrocławską, 1 Maja, placem św. Małgorzaty, Franciszkańską i na koniec tłumnie zgromadził się w  Rynku.  Był poprzedzony Mszą świętą odprawioną w katedrze przez biskupa Ignacego Deca, który również jako pasterz szedł na czele orszaku. Po drodze rozegrały się sceny walki dobra ze złem.

Organizatorzy rozdali uczestnikom 5 tysięcy koron i 3 tysiące śpiewników.

W organizację orszaku włączyły się szkoły, Młodzieżowy Dom Kultury, harcerze oraz parafie. W tym roku każda parafia świdnicka poproszona została o pomoc w przygotowanie i aktywny udział w wydarzeniu. Co niedzielę w ogłoszeniach parafialnych księża zachęcali do kupowania mieczy dla dzieci oraz do zgłaszania się po atrybuty tj. peleryny oraz naklejki na tarcze z logo parafii.

Uroczystości zakończyły się w świdnickim Rynku, gdzie trzej królowie oddali pokłony świętej rodzinie. W tym roku, podobnie jak dwa lata temu, w świętą rodzinę wcielili się Zuzanna i Maciej Batorowie. Królami byli Krzysztof Jas, Stanisław Dziedzic i Zbigniew Bołdo.

Imprezę zwieńczyło wspólne kolędowanie. Głównym organizatorem świdnickiego Orszaku jest Fundacja Małżeństwo Rodzina.

Orszak Trzech Króli odbył się w 15 miejscowościach diecezji świdnickiej, m.in. w Strzegomiu, Świebodzicach, Dobromierzu, Wałbrzychu i Dzierżoniowie.

Zdjęcia oraz więcej informacji z tego wydarzenia w poniedziałkowym, papierowym wydaniu „Wiadomości Świdnickich”.

tekst i foto Beata Figurna-Garbiec

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *