Omal nie zniszczyli skarbów palmiarni

palmiarnia

palmiarniaWAŁBRZYCH. Blisko kilometr kabla doprowadzającego powietrze do roślin w wałbrzyskiej Palmiarni ukradło dwóch mężczyzn.

Blisko kilometr kabla doprowadzającego powietrze do roślin w Palmiarni ukradło dwóch mężczyzn.

palmiarnia

Wałbrzyscy policjanci I komisariatu zatrzymali w pościgu dwóch mężczyzn w wieku 24 i 36 lat, którzy ukradli 900 metrów bieżących napowietrznej linii zasilającej, aluminiowego przewodu o przekroju 10 mm.

Do kradzieży doszło w dwóch etapach – mężczyźni zniszczyli m.in zasilanie i pozbawili rośliny całodobowego funkcjonowania urządzeń niezbędnych im do normalnej egzystencji w stworzonych warunkach szklarniowych.

Podejrtzani zostali osadzeni w policyjnym areszcie wałbrzyskiej komendy. Według ich wyjaśnień wynika, że część aluminiowej „linki” została sprzedana już na złom, a za w ten sposób zarobione pieniądze zakupili alkohol. W toku dalszych czynności okazało się, że oprócz kradzieży aluminiowego przewodu włamali się wcześniej do jednej z przyczep kempingowych, gdzie przez kilka dni obaj spokojnie zamieszkiwali. Po „wyprowadzce” z domu na kółkach, ukradli z niego przydatne i łatwe do spieniężenia przedmioty.

Grozi im teraz kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat.

 

źródło: regional.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *