Ofensywa chodnikowa

Rozpoczęto remonty chodników w Świdnicy. Nawierzchnia zostanie poprawiona na dziewięciu traktach. Miasto wyda na ten cel 400 tys. zł.

 

Rozpoczęto remonty chodników w Świdnicy. Nawierzchnia zostanie poprawiona na dziewięciu traktach. Miasto wyda na ten cel 400 tys. zł.

W pierwszej kolejności remontem objęty zostanie odcinek chodnika przy ulicy Dąbrowskiego od posesji nr 57 do nr 67. Następnie wykonawca rozpocznie prace wzdłuż ul. gen. Ignacego Prądzyńskiego (od posesji nr 163 do ul. Dąbrowskiego), ul. Parkowej (strona parzysta od posesji nr 6 do ul. Hetmańskiej), ul. Zwierzynieckiej (od ul. Of. Oświęcimskich do wjazdu do garaży), ul. Armii Krajowej (od posesji nr 22 do skrzyżowania z ul. Sybiraków), ul. Świerkowej (strona parzysta od nr 12 do ul. Głowackiego) oraz ul. Krakowskiej (od ul. Zamenhofa do granicy posesji przy ul. Willowej 32). Przebudowa chodników przy ulicy Mikołaja Reja oraz Saperów przesunie się w czasie i rozpocznie najwcześniej w październiku. Spowodowane jest to pracami jakie na danych odcinkach musi przeprowadzić Świdnickie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji – informuje Magdalena Dzwonkowska, rzeczniczka prasowa Urzędu Miejskiego w Świdnicy.

Wykonawcą robót jest Przedsiębiorstwo Wielobranżowe „Stańczyk” Sp. J.

To nie jedyne chodniki jakie w tym roku zostaną odnowione – zaznacza Dzwonkowska. Dzięki poczynionym oszczędnościom we wcześniejszym przetargu i dodatkowym środkom przyznanym przez radę miejską, przygotowywana jest specyfikacja na remonty kolejnych pięciu traktów na ulicy Zwierzynieckiej, ul. Ludwika Waryńskiego, ul. Karola Marcinkowskiego, ul. Walerego Wróblewskiego oraz ul. Mazowieckiej. Oprócz remontów chodników planowana jest przebudowa zatoki parkingowej na terenie Osiedla Młodych Świdnicy. Przy ulicy Kardynała Stefana Wyszyńskiego powstanie kilka nowych miejsc postojowych.

oprac. (ram)

{fcomment}

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *