Odzyskaliśmy grodzkość!

odzyskalismy_grodzkosc

odzyskalismy_grodzkoscTo już przesądzone. Rada Ministrów na dzisiejszym posiedzeniu przyjęła rozporządzenie ws. przywrócenia Wałbrzychowi praw grodzkich. Za kilka dni podpis pod dokumentem złoży premier Donald Tusk.

 

To już przesądzone. Rada Ministrów na dzisiejszym posiedzeniu przyjęła rozporządzenie ws. przywrócenia Wałbrzychowi praw grodzkich. Za kilka dni podpis pod dokumentem złoży premier Donald Tusk.odzyskalismy_grodzkosc

Roman Szełemej, prezydent Wałbrzycha nie kryje radości z tej nowiny. – Po 10 latach powróci do nas normalność. Odzyskanie przez nas grodzkości otwiera przed miastem nowe szanse rozwoju – mówił szef gminy na specjalnie zwołanej konferencji prasowej. Roman Szełemej wyraźnie zadowolony dziękował tym wszystkim, którzy przez ostatnie lata walczyli o odzyskanie grodzkości: swoim poprzednikom, parlamentarzystom, a zwłaszcza wałbrzyszanom, którzy jak mówił, wspierali go na każdym kroku w tych dążeniach.

Przywrócenie miastu praw grodzkość to możliwość skorzystania przez Wałbrzych z nowych funduszy, zwłaszcza tych unijnych, przewidzianych w nowym okresie programowania od 2014 roku. To skupienie w jednym ręku choćby odpowiedzialności za drogi, szkoły, czy rynek pracy.

– To historyczna chwila i wielki sukces – zakończył Szełemej, który jednocześnie zapowiedział, że miasto zasługuje na specjalne święto z tej okazji, by co roku przypominać o tym fakcie.

Wałbrzych stanie się miastem na prawach powiatu od 1 stycznia 2013 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *