Odzyskali skradziony sprzęt

Nawet 5 lat więzienia może grozić 55-letniemu mężczyźnie zatrzymanemu przez świebodzickich policjantów, który podejrzany jest o kradzież sprzętu wędkarskiego.

8 września do Komisariatu Policji w Świebodzicach zgłosił się 77-letni mieszkaniec tego miasta. Zawiadomił, że wracając rowerem z połowu ryb zatrzymał się przed jednym ze sklepów, wszedł do środka, a rower wraz ze sprzętem wędkarskim pozostawił na zewnątrz. Kiedy wyszedł po chwili zauważył brak sprzętu.

Wartość skradzionego mienia wyceniona została na kwotę 1000 złotych. „Nowy” właściciel – amator cudzej własności, nie cieszył się jednak tym sprzętem zbyt długo.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji w Świebodzicach na podstawie materiałów operacyjnych do sprawy ustalili i zatrzymali 55-letniego mieszkańca Świebodzic, podejrzanego o kradzież w/w sprzętu – informuje sierżant Magdalena Ząbek z KPP w Świdnicy.

Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Teraz za swój czyn odpowie przed sądem. Za kradzież grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *