Odwiedziny u wesołej kurki

Jpeg

W dniu 21.03.2016r. wybraliśmy się wraz kolegami i koleżankami z klasy III na wesołą wiosenną paradę. Ponieważ był to okres przed Wielkanocą, postanowiliśmy wybrać się i odwiedzić wesołą kurkę, tzn. ponad 3 tysiące wesołych kurek i pożyczyć im, żeby zaczęły znosić kolorowe pisanki na święta.

Jpeg

Początek dnia nie zapowiadał się ciekawie, gdyż nad naszą wioską wisiały ciemne chmury. Jednak nasze pozytywne nastawienie i wesołe piosenki zamieniły ten ponury dzień w piękny i słoneczny. Radośnie wyruszyliśmy w drogę. Mieliśmy trąbki,dzwonki, gwizdki no i oczywiście Marzannę, którą sami wykonaliśmy. Całej paradzie towarzyszyły również piosenki o wiośnie. W tym dniu chcieliśmy poinformować całą wioskę, że przyszła wiosna, a zimę wyganiamy daleko precz! Nasze kolorowe stroje wzbudzały zainteresowanie mieszkańców naszej wsi.

Po drodze spaliliśmy kukłę i ruszyliśmy w kierunku ekologicznego kurnika. Dzieci nie mogły doczekać się tej wizyty. Na miejscu przywitała nas bardzo serdecznie p. Kasia i opowiedziała nam ciekawostki na temat hodowli kurek, pokazała nam również, jak wygląda praca na takiej fermie. Dzieci mogły poznać bliżej pracę w firmie drobiarskiej Karwir. Na koniec każde dziecko otrzymało po jednym jajeczku na wielkanocną pisankę. No niestety niektórym nie udało się donieść je całe do domu.

Wróciliśmy do szkoły zmęczeni, ale bardzo zadowoleni. To był bardzo ciekawy dzień, który bardzo podobał się dzieciom.

Uczniowie klasy II ze Szkoły Podstawowej im. A. Mickiewicza w Olszanach im. A. Mickiewicza której opiekunem jest Iwona Gołębiowska.

Jpeg

Jpeg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *