Odwiedziny u świdnickich trojaczków (FOTO)

Laura, Klara i Jagoda przyszły na świat na początku marca w rodzinie państwa Dyrcz. We wtorek, 25 kwietnia z trojaczkami spotkała się prezydent Świdnicy, Beata Moskal-Słaniewska, która przekazała prezenty od miasta.

trojaczki (4)

Dla rodziny państwa Dyrcz informacja o tym, że będą mieć trójkę dzieci była dużą niespodzianką. Jeszcze większą był fakt, że urodziły się trzy dziewczynki.

Do samego porodu nie wiedzieliśmy jaka będzie płeć jednego z dzieci. Podczas badań USG lekarz nie był w stanie określić tego jednoznacznie. Wielkim zaskoczeniem dla nas było to, że urodziły się same dziewczynki. Ogromnie się cieszymy, że nasze dzieci są zdrowe i prawidło się rozwijają – mówił podczas spotkania Jacek Dyrcz, dumny ojciec świdnickich trojaczków.


Do spotkania z rodziną doszło w dość nietypowym miejscu, bo w świdnickiej fabryce Electrolux. Wszystko za sprawą Jacka Dyrcza, ojca trojaczków, który jest pracownikiem zakładu. Prezydent Świdnicy złożyła gratulacje rodzicom, a trojaczki otrzymały upominki oraz bardzo przydatny prezent, jakim jest pakiet szczepień.

To ogromna radość dla rodziców a jednocześnie spory wysiłek finansowy, aby utrzymać tak liczną rodzinę. Zdajemy sobie sprawę, że zdrowie dzieci jest najważniejsze, dlatego postanowiliśmy wspomóc tę rodzinę oraz każdą kolejną w której urodzi się troje i więcej dzieci, finansując im pakiet szczepień dodatkowych, obejmujących m.in. szczepienia przeciw pneumokokom, meningokokom i rotawirusom – mówiła, Beata Moskal-Słaniewska, prezydent Świdnicy.


Do życzeń oraz gratulacji dołączył się także dyrektor świdnickiej fabryki Electrolux, Piotr Kuś. Zakład ufundował rodzinie sprzęt gospodarstwa domowego. Zakupiono nową pralkę, suszarkę i kuchenkę.

Przed Jackiem i Martyną ogromne wyzwanie. Wiem coś o tym, ponieważ sam jestem ojcem trójki dzieci – ale nie trojaczków. Jestem przekonany, że wspólnie podołają temu zadaniu. Życzę więc im wytrwałości, bo szczęścia i radości mają już po trzykroć – mówił Piotr Kuś, dyrektor świdnickiej fabryki Electrolux.

Narodziny trojaczków to niecodzienne wydarzenie – ostatnio świdniczanie zostali rodzicami trojaczków 4 lata temu. Nadia, Adrian i Dorian Rawscy urodzili się w 2012 roku.


(Mateusz Jadach

Biuro Prezydenta Miasta)

trojaczki (5) trojaczki (4) trojaczki (3) trojaczki (2) trojaczki (1)

trojaczki (6) trojaczki (7)


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *